Print Friendly, PDF & Email

150 lecie BASF we wrocławskim Kampusie Pracze

Firma BASF – największe firma chemiczna na świecie – 19 listopada br. świętuje swój jubileusz 150-lecia istnienia na rynku. Na miejsce uroczystego spotkania wybrała Kampus Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Wybór stolicy Dolnego Śląska nie był przypadkowy. Niedaleko Wrocławia działa największy zakład katalizatorów BASF w Europie a Wrocławskie Centrum Badań EIT+ to największe w Polsce centrum badawczo-rozwojowe, nastawione na rozwój nowych technologii i badań na potrzeby przemysłu. Dodatkowo we wrześniu tego roku w Humanitarium EIT+ chemiczny gigant otworzył nowe laboratorium chemiczne dla dzieci i młodzieży. Co roku odwiedzi je ok. 10 tys. dzieci i młodzieży. Doświadczeni animatorzy już dzisiaj prowadzą tam eksperymenty chemiczne, które w dostosowany do wieku sposób pokazują uczestnikom, jak bawić się nauką i prowadzić eksperymenty bliskie magii.

– Czujemy się wyróżnieni i zaszczyceni, że firma BASF właśnie w Kampusie Pracze zdecydowała się podsumować swoją 150 rocznicę istnienia na rynku – komentuje wydarzenie Katarzyna Dorywała, wiceprezes zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. – To efekt naszej partnerskiej współpracy, ale również podobnego spojrzenia na przyszłość. Mamy bowiem świadomość, iż innowacyjne pomysły powstają nie tylko dzięki nowoczesnej infrastrukturze. Aby tworzyć innowacje, nowe produkty oraz zrównoważone rozwiązania trzeba mieć odpowiedni kapitał społeczny, którego budowę należy zacząć właśnie wśród dzieci i młodzieży. Realizowana przez firmę BASF oraz EIT+ misja upowszechniania nauki wpisuje się zatem w proces budowania nowoczesnego społeczeństwa opartego na wiedzy.

W Polsce zakres działania BASF obejmuje chemię przemysłową, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, chemię budowlaną (w tym domieszki do betonu), lakiery oraz katalizatory samochodowe. Firma zatrudnia w naszym kraju ok. 600 pracowników, a obroty grupy na rodzimym rynku sięgnęły w 2014 roku 770 milionów euro. W dużej mierze przyczyniły się do tego zakłady zlokalizowane w Środzie Śląskiej koło Wrocławia (katalizatory) i w Myślenicach koło Krakowa.

– EIT+ jest naszym Partnerem. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za zaproszenie do świętowania naszego jubileuszu 150-lecia na jego terenie. Bardzo cenimy współpracę edukacyjną, która zaczęła się od utworzenia tu laboratorium chemicznego BASF dla dzieci w 2015 roku. Doceniając działalność oraz potencjał naukowy naszego Partnera, w przyszłości chcielibyśmy pójść z tą współpracą jeszcze o krok dalej” – powiedział Andreas Gietl, Dyrektor Zarządzający BASF Polska.

Uroczyste spotkanie z okazji 150-lecia firmy BASF odbędzie się 19 listopada 2015 r. w Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ przy ul. Stabłowickiej 147. W spotkaniu swój udział zapowiedzieli m.in. Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia, Andreas Gietl, dyrektor zarządzający BASF Polska, Katarzyna Dorywała, wiceprezes zarządu EIT+ oraz Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: , Opublikowano: 19.11.2015
plusfontminusfontreloadfont