Print Friendly, PDF & Email

60. rocznica powstania Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu świętuje 60. rocznicę powstania szkoły.

Jesienią 2011 r. wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy obchodzi jubileusz 60-lecia powstania. Rocznicowe obchody potrwają kilka dni. W ich ramach przewidziano m.in. otwarcie nowoczesnego uczelnianego Centrum Nauk o Żywności i Żywieniu na wrocławskim Biskupinie, a także konferencję z udziałem byłych rektorów szkoły i laureatów tytułu doktora honoris causa przyznanego przez uczelnię.

W 1951 r. w stolicy Dolnego Śląska powołano Wyższą Szkołę Rolniczą. Jej pierwszym rektorem był wybitny botanik prof. Stanisław Tołpa. Wówczas rozpoczęła się historia wrocławskiej uczelni przyrodniczej. Po 20 latach pracy uczelnia zmieniła nazwę na Akademię Rolniczą. Od 2006 r. funkcjonuje jako Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Przez sześć dekad mury Uniwersytetu opuściło mnóstwo znakomitych absolwentów, z których wielu pracowało później z powodzeniem na rzecz polskiej i europejskiej nauki.

Z okazji 60. Jubileuszu Uniwersytetu Przyrodniczego na ręce Jego Magnificencji Pana Profesora Romana Kołacza, Zarząd i Zespół Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ składa serdeczne gratulacje i życzy wszystkim pracownikom, naukowcom oraz studentom tej znakomitej uczelni wszelkiej pomyślności, a także wielu sukcesów w kolejnych latach jej działalności.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 19.08.2014
plusfontminusfontreloadfont