Print Friendly, PDF & Email

7 medali dla innowacji z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

Od 13 do 15 listopada br. oczy europejskich innowatorów były zwrócone na Brukselę. W stolicy Belgii odbyła się bowiem kolejna edycja Targów Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii Brussels Innova 2014. W tym roku wynalazki Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ zdobyły aż 7 medali.

Targi co roku przyciągają wynalazców z kilkunastu krajów i stanowią czołową międzynarodową imprezę wystawienniczą w dziedzinie wynalazczości, poświęconą transferowi technologii i wdrażaniu postępu technicznego. Przeglądu i oceny innowacji dokonuje międzynarodowe jury, które następnie przyznaje nagrody w poszczególnych kategoriach.

Wrocławskie Centrum Badań zostało wyróżnione podczas tej edycji targów aż 7 medalami. Złote medale i srebrne otrzymały wynalazki:

  1. Sposób wykrywania obniżonej podatności na przeciwnowotworową chemioterapię adjuwantową u pacjentek z rakiem gruczołu piersiowego – Złoty Medal z Wyróżnieniem oraz Special Award of Taiwan Prominent Inventor Association
  2. Polimerowe światłowody mikrostrukturalne – Złoty Medal z Wyróżnieniem
  3. Micela polimerowa, sposób jej wytwarzania i zastosowanie – Złoty Medal
  4. Epitop białka OmpC do zastosowania w diagnostyce, profilaktyce i leczeniu zakażeń wywołanych przez oportunistyczne pałeczki jelitowe z rodziny Enterobacteriaceae – Srebrny Medal
  5. Elektromagnetycznie izolujący pianosilikat – Srebrny Medal
  6. Materiał mikroporowaty do wytwarzania włókien i folii – Srebrny Medal

W skład ponad 90-osobowego grona jury, które oceniało wszystkie wynalazki, weszli specjaliści z branż prezentowanych na targach. Jak informowali organizatorzy na BRUSSELS INNOVA 2014 przyjechali wystawcy z 20 krajów, by przedstawić około 300 innowacyjnych rozwiązań m.in. z dziedziny medycyny, informatyki, chemii, biologii, elektroniki, mechaniki, ochrony i bezpieczeństwa.

Szczegółówe informacje na temat nagrodzonych wynalazków Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 21.05.2013
plusfontminusfontreloadfont