Print Friendly, PDF & Email

Ambasada Kanady wspiera kanadyjską innowacyjność i rozwój przedsiębiorczości w Polsce

Ambasada Kanady planuje uruchomienie nowego programu „Soft Landing” mający na celu akcelerację w Polsce kanadyjskich start-upów oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).

W ramach programu „Soft Landing”, w dn. 11 stycznia br. Ambasada Kanady oraz Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w Kampusie Pracze podpisały list intencyjny potwierdzający zainteresowanie obu jednostek wspieraniem rozwoju kanadyjskich innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ jest gotowe do współpracy ze start-upami oraz MŚP z Kanady specjalizującymi się w wysokich technologiach, szczególnie w dziedzinie biotechnologii, nanotechnologii i technologii materiałowych, które byłyby zainteresowane akceleracją w Polsce zapewniając uczestnikom programu dostęp do specjalistycznych laboratoriów, usług analitycznych oraz wiedzy specjalistów pracujących w centrum.

Oficjalny list intencyjny został podpisany przez Stephen`a de Boer, Ambasadora Kanady w Polsce, Mateusza Wilczyńskiego, Wiceprezesa Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ oraz Ireneusza Czerwińskiego, Prokurenta EIT+.

Komentując znaczenie programu „Soft Landing”, Ambasador de Boer mówi, że – W ostatnich latach, innowacyjne badania i rozwój prowadzące do komercjalizacji nowych technologii stały się główną siłą napędową rozwoju przedsiębiorczości w naszych krajach. Współpraca w rozwoju innowacyjności i obopólnie korzystnych innowacyjnych gospodarek, wspierania przedsiębiorczości i rozwoju twórczych pomysłów, to kluczowe czynniki prowadzące stosunki dwustronne pomiędzy Kanadą a Polską na wyższy poziom.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ od kilku lat realizuje strategię współpracy ze start`upami specjalizującymi się w wysokich technologiach, m.in. poprzez projekt „Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym”, dzięki któremu na swoim koncie EIT+ ma już 14 utworzonych spółek technologicznych oraz 4 zyskowne wyjścia z inwestycji. Przyszła współpraca z przedsiębiorcami z Kanady jest również potwierdzeniem, że Wrocław aktywnie uczestniczy w tworzeniu ekosystemu wspierającego młode spółki i przedsiębiorców.

Podpisanie listu intencyjnego z Ambasadą Kanady we Wrocławskim Centrum Badań EIT+, fot. Renata Krzyżaniak

Wydarzenie było relacjonowane również Polskie Radio Wrocław. Szczegóły na stronie www.radiowroclaw.pl.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 11.01.2017
plusfontminusfontreloadfont