Print Friendly, PDF & Email

BIOTECHNICA

Ponad 9500 gości z 40 różnych krajów uczestniczyło w tegorocznych targach BIOTECHNICA (Hannover, Niemcy). Celem imprezy było znalezienie odpowiedzi na pytania o nowe trendy biotechnologiczne w ochronie zdrowia, produkcji żywności, przemyśle, ochronie środowiska. Tegoroczna BIOTECHNICA była także miejscem prezentacji najnowszych urządzeń laboratoryjnych i osiągnięć bioinformatyki.

Około 25 procent odwiedzających przybyło z poza granic Niemiec – o pięć procent więcej niż w roku poprzednim. Wśród odwiedzających z Europy dominowali przedstawiciele z Wielkiej Brytanii, Holandii i Francji. Nie mniej jednak sporą część odwiedzających stanowili goście ze Stanów Zjednoczonych i Rosji.

Około 5.000 odwiedzających to przedstawiciele działów R&D i sektora naukowego. Ich główną motywacją dla uczestnictwa w imprezie było uzyskanie ogólnego obrazu rynku, wybranie najnowszych rozwiązań technologicznych i nawiązanie kontaktu z potencjalnymi partnerami.

Zdecydowanie największą uwagę gości skupiła biotechnologia w ochronie zdrowia, urządzenia laboratoryjne i farmaceutyczne oraz medyczne.

Tegoroczne targi wzbogaciły się o liczne wydarzenia satelitarne, min.: V Międzynarodowy Kongres Medycyny Regeneratywnej i Prewencyjnej (5th World Congress on Preventive and Regenerative Medicine, WCPRM) po raz pierwszy odbywający  się w ramach targów BIOTECHNICA. W tej prestiżowej imprezie towarzyszącej wzięło udział ponad 800 międzynarodowej sławy ekspertów, praktyków i naukowców.

Na targach można było również spotkać przedstawicieli Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ działającym w obszarze Life Science.

Więcej informacji o targach:
http://www.biotechnica.de

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 03.12.2014
plusfontminusfontreloadfont