Print Friendly, PDF & Email

Były wiceprezes Nokii Stefan Widomski gościem EIT+

We wtorek (19 lipca 2011 r.) w Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ gościł Stefan Widomski, były wiceprezes koncernu telekomunikacyjnego Nokia, piastujący dziś funkcję konsula honorowego Polski w Finlandii.

Podczas wtorkowej wizyty w Kampusie Pracze, Stefan Widomski spotkał się też z pracownikami EIT+ i zapoznał się z ideą, misją i celami firmy, a także z projektami realizowanymi przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Oppowiedział też o swoich bogatych doświadczeniach biznesowych na rynku nowych technologii.

Od 1972 r. Stefan Widomski był związany z fińskim koncernem Nokia. W firmie przeszedł wiele szczebli kariery, docierając do stanowiska wiceprezesa. Był przy tym świadkiem rozwoju Nokii, który poprowadził fińską spółkę do grona najbardziej zaawansowanych technologicznie firm na świecie.

Stefan Widomski był też zaangażowany w rozwój handlowych relacji między Finlandią i Rosją, a za swój wkład we wzmacnianie fińskiej gospodarki otrzymał państwowy Order Kawalerski Lwa Finlandii 1. Klasy. Jego bogaty życiorys został zekranizowany przez fińską telewizję, opisano go też na kartach biograficznej książki.

Pobierz link na telefon komórkowy (aby pobrać, należy wcześniej zainstalować czytnik kodów, np. z Android Market Apple AppStore czy Ovi Store Nokii):

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 17.09.2014
plusfontminusfontreloadfont