Print Friendly, PDF & Email

CNN International o Wrocławiu: "Piękne miasto, które gwarantuje widoki jak z pocztówek"

Dziennikarka międzynarodowej stacji CNN Paula Newton w listopadzie br. wybrała się z wizytą do Wrocławia. Dzięki kilku zapaleńcom nowych technologii komunikowania i mediów społecznościowych, odkryła stolicę Dolnego Śląska od niebanalnej strony.

Serwis społecznościowy Instagram, który opiera się na prezentowaniu znajomym i przyjaciołom zdjęć wykonanych smartfonem lub tabletem, później edytowanych przy pomocy wielu efektownych filtrów, cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Usługa ta znalazła oddanych miłośników we Wrocławiu, gdzie powstała grupa o nazwie Instagramers Wrocław. Jej członkowie publikują na wspólnym Instagramowym koncie zdjęcia miasta zarówno od strony, z której Wrocław jest powszechnie znany, jak też od strony nieco zagadkowej, tajemniczej i mniej znanej w powszechnym odbiorze. A efekty ich pracy doceniły media tradycyjne – w każdym piątkowym wydaniu „Gazety Wyborczej Wrocław” można znaleźć fotografię wykonaną przez wrocławskich Instagramersów lub oznaczonych przez innych użytkowników serwisu znacznikiem #instagramerswrocław.

Wrocławscy Instagramersi oprowadzili red. Paulę Newton po stolicy Dolnego Śląska. Odbyli z nią podróż kolejką linową Polinka, która łączy oddzielone Odrą budynki kampusu Politechniki Wrocławskiej. Pokazali też Amerykance wieżę ciśnień Na Grobli oraz Park Słowackiego. Wycieczka po Wrocławiu nie mogła też ominąć Rynku, Ostrowa Tumskiego i miejsc, w których można spotkać wrocławskie krasnale.

Efektem wizyty dziennikarzy telewizji CNN we Wrocławiu jest trwający ok. 4 minuty sympatyczny reportaż. Mogą go Państwo obejrzeć poniżej, do czego serdecznie zachęcamy.

O wizycie reporterów CNN we Wrocławiu informowała m.in. „Polska The Times – Gazeta Wrocławska”.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 23.09.2013
plusfontminusfontreloadfont