Print Friendly, PDF & Email

Co się wydarzy we wrocławskiej nauce w 2009 roku

Od nowego roku pełną parą ruszy proces rozbudowy kampusu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ na Praczach Odrzańskich. Co prawda właściwe prace rozpoczną się dopiero za rok, ale 2009 r. to czas, kiedy zostaną skompletowane niezbędne dokumenty oraz wyłonieni wykonawcy. Rozbudowa zakończy się w 2014 r. Czytaj więcej>>>

 

W czerwcu swoją decyzję dotyczącą lokalizacji Węzłów Wiedzy i Innowacji (KIC) ogłosi Rada Zarządzająca Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT). Wrocław starał się o centralę tej prestiżowej instytucji, ale ostatecznie znalazła się ona w Budapeszcie.

RZ EIT będzie kierowała się potencjałem naukowym ośrodka, kadrą naukową oraz partycypacją w projekcie minimum trzech innych państw. Wrocław walczy o oba KIC. Jeden zajmie się teleinformatyką, drugi elektroniką. Węzeł miałby mieścić się w Kampusie Pracze.

Przez cały czas będą też trwały badania we wrocławskich ośrodkach naukowych. Oby nadchodzący rok okazał się pełen przełomowych prac badawczych, czego wszystkim naukowcom i wrocławianom serdecznie życzymy.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 02.02.2015
plusfontminusfontreloadfont