Print Friendly, PDF & Email

"Demonstrator+" – pilotażowy program Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dla naukowców oraz przedsiębiorców

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nabór do programu Demonstrator+. To pilotażowa edycja, której celem jest wspieranie badań naukowych oraz prac rozwojowych w skali demonstracyjnej.

Poprzez program Demonstrator+, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju chce wzmocnić więzy, które łączą polskie środowisko naukowe i biznesowe. Dlatego projekt jest adresowany do organizacji badawczych, przedsiębiorców i konsorcjów naukowe z przedstawicielami biznesu w składzie.

Jak czytamy na stronie internetowej NCBiR, w ramach programu Demonstrator+ będą wspierane następujące projekty:

– duże, zintegrowane przedsięwzięcia badawczo-rozwojowe, nakierowane na komercjalizację wyników badań obejmujących wszystkie etapy od badań naukowych do przygotowania innowacyjnego produktu (technologii) przetestowanej na instalacji pilotażowej/demonstracyjnej;
– budowę instalacji pilotażowych/demonstracyjnych służących testowaniu nowych rozwiązań technologicznych wypracowywanych w organizacjach badawczych lub w przedsiębiorstwach.

Więcej informacji o programie Demonstrator+ znajdą Państwo na stronie internetowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Natomiast aplikować do programu można za pośrednictwem strony internetowej https://sop.ncbr.gov.pl. Nabór wniosków rozpoczął się 19 marca i potrwa do 2 maja br., do godz. 24.

Zachęcamy do składania aplikacji do programu Demonstrator+.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 10.12.2013
plusfontminusfontreloadfont