Print Friendly, PDF & Email

Dlaczego się starzejemy? „Wieczór z nauką” oraz EIT+ na antenie Polskiego Radio Wrocław

Jesień życia” – jej nieubłaganymi oznakami są zmarszczki, siwiejące włosy, problemy z pamięcią, coraz liczniejsze schorzenia oraz choroby. Dzisiejszy świat nie chce o niej słyszeć, a naukowcy od lat szukają odpowiedzi na pytanie, co uczynić, aby cieszyć się wiecznym zdrowiem i dobrą formą. Jednym z rozwiązań jest medycyna regeneracyjna z zastosowaniem komórek macierzystych. Czy mamy zatem szanse na eliksir młodości?

Zaprosiliśmy do odpowiedzi na to pytanie dra Krzysztofa Marycza, który w ramach projektu „BioMed – Biotechnologie i zaawansowane technologie medyczne” Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ prowadzi zadanie badawcze pn. „Ocena możliwości regeneracji uszkodzeń tkanki kostnej i nerwowej przy pomocy autologicznych komórek macierzystych izolowanych z tkanki tłuszczowej i szpiku kostnego z zastosowaniem biomateriałów”.

Audycja „Wieczór z nauką” w Polskim Radiu Wrocław rozpocznie się w dniu 17.11.2014, kilka minut po godz. 20.

Więcej na stronach Polskiego Radia Wrocław

 

Zapraszamy!

 

Jesień życia” – jej nieubłaganymi oznakami są zmarszczki, siwiejące włosy, problemy z pamięcią, coraz liczniejsze schorzenia oraz choroby. Dzisiejszy świat nie chce o niej słyszeć, a naukowcy od lat szukają odpowiedzi na pytanie, co uczynić, aby cieszyć się wiecznym zdrowiem i dobrą formą. Jednym z rozwiązań jest medycyna regeneracyjna z zastosowaniem komórek macierzystych. Czy mamy zatem szanse na eliksir młodości? Zaprosiliśmy do odpowiedzi na to pytanie dra Krzysztofa Marycza, który w ramach projektu „BioMed – Biotechnologie i zaawansowane technologie medyczne” Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ prowadzi zadanie badawcze pn. „Ocena możliwości regeneracji uszkodzeń tkanki kostnej i nerwowej przy pomocy autologicznych komórek macierzystych izolowanych z tkanki tłuszczowej i szpiku kostnego z zastosowaniem biomateriałów”.
Audycja „Wieczór z nauką” w Polskim Radiu Wrocław rozpocznie się w dniu 17.11.2014, kilka minut po godz. 20.
Zapraszamy!

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 22.05.2013
plusfontminusfontreloadfont