Print Friendly, PDF & Email

DNA znanych wrocławian czeka na kupców

DNA znanych wrocławian na sprzedaż? Brzmi to dość abstrakcyjnie, ale w niedzielę stanie się możliwe. Wszystko za sprawą aukcji charytatywnej wieńczącej projekt „Wrocławianie rozebrani do ostatniej nitki DNA”.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Prezes Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ prof. Mirosław Miller, były koszykarz Śląska Wrocław i poseł na Sejm RP bieżącej kadencji Maciej Zieliński, cieszący się od niedawna mistrzostwem Polski piłkarze wrocławskiego Śląska, muzyk L.U.C, doradca Prezydenta Wrocławia ds. kontaktów z uczelniami wyższymi prof. Tadeusz Luty – co ich łączy?

Wszyscy zgodzili się oddać próbkę swojego DNA. Genotyp znanych mieszkanców stolicy Dolnego Śląska trafił na wystawę „Wrocławianie rozebrani do ostatniej nitki DNA”, gdzie prezentowany był w formie nieco surrealistycznych obrazów.  Prezentowano ją od 21 kwietnia do 4 maja br. przy ul. Świdnickiej we Wrocławiu. Wrocławskie Centrum Badań EIT+ było jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Wystawa już za nami, a teraz zaprezentowane podczas niej obrazy trafią na aukcję charytatywną. Odbędzie się ona 13 maja br. (niedziela) w Sali Wielkiej we wrocławskim Ratuszu, a jej początek zaplanowano na godz. 16. Do licytacji trafi obraz DNA każdego ze znanych wrocławian biorących udział w tym projekcie. A fundusze przekazane przez darczyńców podczas aukcji trafią do dwóch organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci z Rzadkimi Chorobami Genetycznymi i Ich Rodzin „Wspólnie” oraz Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Serdecznie zachęcamy do udziału w aukcji charytatywnej wieńczącej wystawę „Wrocławianie rozebrani do ostatniej nitki DNA”.


Wrocławskie Centrum Badań na Facebooku

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 22.04.2014
plusfontminusfontreloadfont