Print Friendly, PDF & Email

Do 24 lutego br. trwa nabór do programu stażowego TOP 500 Innovators

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego prowadzi nabór do drugiej edycji programu TOP 500 Innovators. Zapraszamy współpracowników Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ do nadsyłania zgłoszeń. Aplikacje można składać do 24 lutego 2012 r.

Uczestnicy programu TOP 500 Innovators wezmą udział w trwającym dwa miesiące cyklu stażowo-szkoleniowym na najlepszych uczelniach świata, notowanych na czołowych lokatach w rankingu szanghajskim, m.in. na Stanford University w USA. W 2012 r. ministerstwo wyłoni 120 uczestników programu. Staże odbędą się w terminach: kwiecień – czerwiec i październik – grudzień, a udział w nich wezmą łącznie trzy grupy liczące 40 uczestników. Jesienią ub.r. uczestnikiem projektu był Przemysław Hałub z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, a także dr Sabina Górska-Frączek z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu, współpracująca z EIT+ jako broker IP w programie „Rozwijanie kompetencji przez współpracę”.

– W programie mogą wziąć udział pracownicy naukowi oraz badacze z polskich jednostek naukowych, prowadzący badania w obszarze nauk: ścisłych, przyrodniczych, technicznych, rolniczych, leśnych, weterynaryjnych, medycznych, nauk o zdrowiu lub nauk o kulturze fizycznej. Zgłoszenia do udziału w programie mogą też nadsyłać pracownicy centrów transferu technologii, zajmujący się komercjalizacją wyników badań i transferem technologii. Grupa beneficjentów programu została poszerzona o osoby z tytułem magistra – informuje MNiSW na swojej stronie internetowej.

Szczegółowe informacje o procesie rekrutacji do programu TOP 500 Innovators, regulamin i lista niezbędnych dokumentów są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 17.06.2014
plusfontminusfontreloadfont