Print Friendly, PDF & Email

Dolnośląski Kongres Samorządowy 2016

W dniu 23 marca br. we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbył się Dolnośląski Kongres Samorządowy organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. W Kongresie wziął udział również prof. Jerzy Langer, Prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, który uczestniczył w panelu dotyczącym edukacji.

Obrady Kongresu odbyły się w 5 ścieżkach tematycznych dotyczących finansów, funduszy europejskich, edukacji, zdrowia i roli samorządów w ustroju demokratycznym Polski. Podczas panelu dyskusyjnego na temat „Reformy systemu oświaty a sytuacji samorządów” szczegółowo omówiono kwestie związane z edukacją. W dyskusji poprowadzonej przez Monikę Włodarczyk – radną Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, dziennikarkę, twórcę i koordynatora projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży wzięli udział: Janusz Marszałek – radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Oleśnicy, Piotr Lech – Burmistrz Gminy Milicz, Dorota Purgal – Wiceprezydent Legnicy, prof. dr hab. Jerzy Langer – Prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, Jarosław Delewski – dyrektor departamentu edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu oraz prof. DSW dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz – Dolnośląska Szkoła Wyższa.

kongres

Udział EIT+ w Kongresie był bardzo ważny ze względu na utworzone przy centrum cztery lata temu Humanitarium, które już na stałe wpisało się na mapę atrakcji turystycznych i co najważniejsze edukacyjnych Wrocławia oraz Dolnego Śląska. Taki był też od początku zamysł Władz Wrocławia, które sfinansowało jego budowę i wyposażenie, by zamiast muzeum nauki, których wiele, stworzyć unikalne i radosne miejsce prawdziwego styku nauki i edukacji.

Spotkanie we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia było znakomitą płaszczyzną wymiany myśli i idei dotyczących funkcjonowania lokalnych samorządów. Stanowiło również wyjątkową szansę dla samorządowców z województwa dolnośląskiego do merytorycznej rozmowy o przyszłości lokalnej wspólnoty, jej perspektywach rozwoju, szansach i zagrożeniach.

W Kongresie wzięli udział przedstawiciele samorządów, naukowcy, dziennikarze, biznesmeni, działacze organizacji pozarządowych oraz eksperci.

Panel dyskusyjny dotyczący edukacji z udziałem prof. Langera

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 28.03.2016
plusfontminusfontreloadfont