Print Friendly, PDF & Email

EIT+ na targach BIC Chicago

Największe światowe wydarzenie naukowo-biznesowe – targi Bio International Convention w Chicago – nie mogły się obyć bez udziału Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Druga Światowa Konferencja i targi biotechnologiczne, które miały miejsce w pierwszym tygodniu maja w Chicago(USA), zgromadziła ponad 1200 firm sektora BIO oraz przedstawicieli jednostek  akademickich i centrów badawczych pochodzących z ponad 30 krajów. WCB EIT+ wystąpiło na niej w roli koordynatora promocji branży biotechnologicznej na Dolnym Śląsku. Przedstawiciele spółki przeprowadzili liczne spotkania  z innymi firmami branżowymi w zakresie  praktycznego wykorzystania rezultatów realizowanych przez WCB EIT+ projektów z obszaru biotechnologii i medycyny, a także  wspólnych analiz rynku i  zarządzania własnością intelektualną wypracowaną w projektach. Celem wyjazdu było również m.in. poszukiwanie firm skłonnych do inwestowania na Dolnym Śląsku, nawiązanie współpracy pomiędzy Wrocławskim Centrum Badań EIT+, regionami lub instytutami badawczymi i uczelniami  w zakresie realizacji wspólnych projektów oraz wymiany ekspertów.
Podczas Targów uczestniczono ponadto w US-Poland  Business Forum  zorganizowanym przez Polsko-Amerykańską Izbę Gospodarczą w Chicago. W trakcie spotkania  dyskutowano o perspektywach rozwoju rynku biotechnologicznego w Polsce oraz o potencjalnych obszarach współpracy polsko-amerykańskiej.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 21.01.2015
plusfontminusfontreloadfont