Print Friendly, PDF & Email

ERC Day we Wrocławiu

Jak skutecznie pozyskiwać granty międzynarodowe? Dlaczego granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) są tak ważne? Dlaczego stara się o nie tak mało Polaków? Jakie są bieżące plany i konkursy ERC? Do odpowiedzi na te pytania dążyć będą uczestnicy spotkania „ERC Day we Wrocławiu”, które odbędzie się 14 listopada 2016. ERC Day organizowane jest przez biuro Academia Europaea Wrocław Knowledge Hub oraz Europejską Radę ds. Badań Naukowych we współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej.

Granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council) należą do jednych z najbardziej prestiżowych. Przeznaczane są na badania pogłębiające wiedzę o świecie, a ich celem jest wspieranie nowatorskich projektów badawczych, które będą prowadzić do przełomowych odkryć i wniosków. W tym roku tylko trzem Polakom udało się je zdobyć.

O tym jak m.in. zwiększyć skuteczność w aplikowaniu o granty dyskutować będą:

  • prof. Jerzy Duszyński (Prezes Polskiej Akademii Nauk),
  • prof. Eva Kondorosi (Europejska Rada ds. Badań Naukowych),
  • prof. Michał Karoński (Przewodniczacy Narodowego Centrum Nauki),
  • prof. Jerzy Langer (Polska Akademia Nauk)
  • oraz prof.Karol Życzkowski (Uniwersytet Jagielloński).

ERC Day będzie także m.in. okazją do zapoznania się z bieżącymi oraz planowanymi konkursami w ramach programów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), a także z zasadami i procedurami oceny wniosków. W tym celu do Wrocławia przyjedzie m.in. dr Agnes Kulcsar, Call Coordinator ERC.

Spotkanie zostanie wzbogacone o doświadczenia grantobiorcy ERC. Dr Alban Kellerbauer z Uniwersytetu w Heidelbergu opowie, jak grant ERC wpłynął na rozwój jego kariery naukowej.

ERC Day odbędzie się w Domu Europy (ul. Widok 10), w poniedziałek, 14 listopada 2016 r. Rozpocznie się o godzinie 9 rano. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej: www.ae-info.org. Można go również uzyskać pisząc na adres nowak@acadeuro.wroclaw.pl, lub telefonicznie: +48 506 388 101.

ERC Day_plakat

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 10.11.2016
plusfontminusfontreloadfont