Print Friendly, PDF & Email

Europa czeka na Pionierów. Rekrutacja do programu Pioneers into Practice 2013

Budowa innowacyjnej, przyjaznej dla środowiska naturalnego gospodarki to jedno z najważniejszych wyzwań stojących przed Europą. Promowaniem niskoemisyjnych rozwiązań mają się zajmować Pionierzy – liderzy przemian na rzecz efektywnej energetycznie gospodarki. Trwa rekrutacja do tegorocznej, czwartej już, edycji programu stażowo-szkoleniowego Pioneers into Practice (PiP).

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 29 marca br. (piątek). Więcej informacji o projekcie, w tym formularze aplikacyjne, znajdują się na stronie:
http://www.port.org.pl/pl/pioneers_into_practice_edycja_2013/3089/
. Informacji o tegorocznej edycji programu Pioneers into Practice udziela też Pani Paulina Drzastwa z Departamentu Klimatu i Energii EIT+ (paulina.drzastwa@eitplus.pl).

O programie Pioneers into Practice 2013

W tegorocznej edycji programu Pioneers into Practice weźmie udział 180 osób z całej Europy, w tym 30 z Dolnego Śląska. Jego uczestnikami mogą być stażyści oraz organizacje (przedsiębiorstwa, uczelnie, samorządy, organizacje pozarządowe) zajmujący się tematyką eko-innowacji, klimatu oraz energetyki.

Stażyści zaangażowani w Pioneers into Practice odbędą dwa staże. Każdy z nich potrwa cztery tygodnie, a uczestników programu przyjmą pod swoje skrzydła najlepsze europejskie ośrodki badawczo-rozwojowe, przedsiębiorstwa (MŚP i duże firmy), samorządy oraz organizacje trzeciego sektora, zaangażowane w projekty wspierające rozwój niskowęglowej gospodarki. 

– Od uczestników PiP zaangażowanych w projektach w poprzednich latach wiemy, że uważają go za przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Program ten dał im możliwość rozwijania własnych pomysłów i dostęp do wiedzy najlepszych ekspertów w Europie – zachęca Cezary Lejkowski, Dyrektor Departamentu Klimatu i Energii EIT+.

Program PiP adresowany jest do specjalistów z całej Europy, chcących rozwijać i wdrażać innowacyjne projekty w dziedzinie niskoemisyjnej, efektywnej energetycznie gospodarki. Jego głównym celem jest wypracowanie interdyscyplinarnego know-how, ucząc poprzez praktykę w cyklu wyjazdów stażowych oraz szkoleń. Projekt PiP to też szansa na to, by nawiązać kontakty z ekspertami z całej Europy.

Program Pioneers into Practice realizowany jest w Europie przez Climate-KIC (Wspólnota Wdrożeń i Innowacji ds. Klimatu), stowarzyszenie działające pod auspicjami Unii Europejskiej. Koordynatorem projektów Climate-KIC w Polsce jest Departamentu Klimatu i Energii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 22.12.2013
plusfontminusfontreloadfont