Print Friendly, PDF & Email

Festiwal Innowacji w Bolonii – zapraszamy na transmisję z obrad

Przez dwa dni Bolonia we Włoszech będzie europejskim centrum tematyki związanej ze zrównoważonym rozwojem i ekologią. Wszystko za sprawą konferencji „InnoFest”, w której udział biorą przedstawiciele Departamentu Klimatu i Energii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Zapraszamy Państwa do śledzenia on-line transmisji z „InnoFest” w Bolonii.

Eksperci będą obradować w Bolonii w dniach 1-2 października. W konferencji „InnoFest” weźmie udział blisko 300 specjalistów pracujących dla stowarzyszenia Climate-KIC, a także urzędnicy Unii Europejskiej odpowiedzialni za tematykę zrównoważonego rozwoju oraz przedstawiciele świata biznesu i przemysłu.

Organizatorzy konferencji postarali się, by zapis dyskusji był dostępny także dla tych, którzy interesują się tematyką ekologiczną. I zorganizowali transmisję on-line z obrad. Znajdą ją Państwo tutaj, wraz z agendą planowanych dyskusji:

http://www.aster.it/tiki-index.php?page=InnoFestival

Podczas „InnoFest” w Bolonii, eksperci z całej Europy wspólnie będą się zastanawiać m.in. nad nowymi modelami wspierania innowacyjnych projektów w dziedzinie np. gospodarki niskowęglowej. Nie zabraknie też dyskusji o tym, jak – w europejskiej skali – wyszukiwać młodych, zdolnych aktywistów chcących dołożyć swoją cegiełkę do budowy na Starym Kontynencie gospodarki bardziej efektywnej energetycznie i mniej szkodliwej dla środowiska.  


Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 11.02.2014
plusfontminusfontreloadfont