Print Friendly, PDF & Email

Firma NUVARRO sp. z o.o. nowym partnerem EIT+

Z przyjemnością informujemy, że firma NUVARRO sp. z o.o. dołączyła do grona oficjalnych partnerów Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

NUVARRO sp. z o.o. to organizacja typu TTO (Technology Transfer Office). Spółka prowadzi szeroko zakrojoną działalność na rzecz wdrażania innowacji oraz nowych technologii. Szczególny nacisk kładzie na eko-innowacje, technologie informacyjne oraz na technologie związane z odnawialnymi źródłami  energii. Siedziba firmy mieści się w Koninie (województwo wielkopolskie).

Umowę o współpracy między EIT+ i NUVARRO sp. z o.o. podpisano 31 lipca br., a jej zapisy otwierają szerokie pole do realizacji wspólnych inicjatyw. To m.in. akcje promocyjne, konferencje i seminaria związane tematycznie m.in. z komercjalizacją wiedzy. Firma zaangażuje się także w realizowany przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ projekt Forum A2B.

Eksperci i badacze NUVARRO będą też pracowali wspólnie z naukowcami EIT+, a partnerzy przemysłowi firmy zyskają dostęp do nowoczesnych laboratoriów, budowanych na Praczach Odrzańskich we Wrocławiu w ramach projektu „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB)”. Umowa o współpracy jest też dodatkową szansą biznesową. Specjaliści EIT+ zaangażują się w proces komercjalizacji technologii opracowanych przez NUVARRO sp. z o.o., a firma będzie promowała produkty wdrożone przez EIT+ (m.in. warystory, nanoluminofory i pianosilikaty) wśród swoich partnerów ze świata przemysłu.

Kompletną listę partnerów Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ znajdą Państwo pod tym linkiem.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 28.02.2014
plusfontminusfontreloadfont