Print Friendly, PDF & Email

Forum Akademia dla Biznesu (A2B) – innowacyjny mechanizm dla biznesu i nauki

Innowacyjne produkty oparte na wynikach badań najlepszych zespołów badawczych w Polsce w Państwa firmie? Dzięki unikalnemu mechanizmowi Forum Akademia dla Biznesu (A2B) wdrażanemu przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+, przedsiębiorstwa z całej Polski mogą zapewnić sobie dostęp do najnowszych odkryć współczesnej nauki i wzmocnić swoją pozycję rynkową.

Jednym z elementów misji pełnionej przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ jest wspieranie rozwoju innowacyjnej gospodarki zarówno na Dolnym Śląsku, jak i w całej Polsce. Dlatego uruchomiliśmy Forum Akademia dla Biznesu (A2B).

W ramach forum, przedsiębiorcom oferujemy m.in. dostęp do najlepszych ekspertów zajmujących się tematyką B+R i ich biznesowego know-how, a także do specjalistycznej infrastruktury badawczej i laboratoryjnej. Zapewnimy stałe szkolenia i konferencje, dające możliwość wymiany doświadczeń oraz wiedzy z innymi przedstawicielami biznesu. Ważnym atutem Forum Akademia dla Biznesu (A2B) są też środki finansowe na wspólne projekty badawcze, dzięki którym będą mogli Państwo skutecznie realizować swoje wizje rozwoju firmy w oparciu o innowacyjne produkty.

Forum Akademia dla Biznesu (A2B) wpisuje się w konteksty towarzyszące rozwojowi współczesnej ekonomii. Globalna gospodarka coraz mocniej stawia na przełamywanie schematów i wdrażanie innowacji, które pozwalają zająć ważną pozycję na rynku. By te cele zrealizować, konieczna jest współpraca świata nauki ze sferą biznesu i przedsiębiorstwami otwartymi na innowacje. Forum Akademia dla Biznesu (A2B) to mechanizm, który gwarantuje skuteczną, kreatywną synergię między nauką i biznesem – z korzyścią dla Państwa firm.

Wszelkie informacje o Forum Akademia dla Biznesu (A2B) znajdą Państwo pod tym linkiem. Znajdą tam Państwo szczegółowy opis naszego projektu, schemat działania, a także dokumenty potrzebne do przystąpienia do tej inicjatywy.

Informacji o Forum Akademia dla Biznesu (A2B) udziela też Pani Agnieszka Skotarczyk, koordynator projektu:

Agnieszka Skotarczyk
mail: Agnieszka.skotarczyk@eitplus.pl

Serdecznie zapraszamy!

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 09.05.2014
plusfontminusfontreloadfont