Print Friendly, PDF & Email

Humanitarium się zmienia. Zbliża się prezentacja nowej wystawy multimedialnej

W parku rozrywki edukacyjnej „Humanitarium” w Kampusie Pracze zachodzą zmiany, które wkrótce ujrzą światło dzienne i mamy nadzieję, wszystkich pozytywnie zaskoczą. Już 19 października otwarta zostanie intrygująca wystawa multimedialna. Zupełnie nowa ekspozycja nie będzie tematyką odbiegać od dotychczasowych poruszanych w „Humanitarium” zagadnień, będzie bowiem prezentować fascynujący świat jednego z ludzkich zmysłów.

Ideą „Humanitarium” jest nauka przez zabawę, a także przedstawianie frapujących zagadnień związanych z nauką w nowoczesnej formule edukacyjnej, dlatego wielkim powodzeniem cieszyła się zarówno dotychczasowa wystawa, jak i warsztaty naukowe. Otwarta w grudniu 2011 r. w Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ osiągnęła sukces frekwencyjny – do tej pory odwiedziło ją ponad 80 tys. gości.

– Po blisko dwóch latach od otwarcia podjęliśmy decyzję, że nadszedł czas na zaprezentowanie nowych aspektów nauki i otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego przygotowujemy wystawę, która pokaże pozostałe dziedziny nauki, a także przedstawi z innej perspektywy zagadnienia ludzkiej percepcji – mówi dr Kamila Rak, kierownik Humanitarium. I dodaje: – Szczegóły? To na razie niespodzianka, którą wkrótce ujawnimy. Myślę jednak, że zainspirujemy i pozytywnie zaskoczymy.

Na razie trwa demontaż wystawy, która do tej pory eksponowana była w „Humanitarium”.  Dotychczas używane eksponaty są przygotowywane do transportu. Trwa intensywna aranżacja przestrzeni pod nową wystawę. Dlatego obecnie „Humanitarium” jest nieczynne dla zwiedzających.

Jaki będzie jej motyw przewodni i jakie eksponaty będzie można zobaczyć w „Humanitarium”? – Uchylimy rąbka tajemnicy już w przyszłym tygodniu – zapewnia dr Kamila Rak.

fot. Wojciech Dobrut.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 11.10.2013
plusfontminusfontreloadfont