Print Friendly, PDF & Email

Humanitarium zmienia wystawę

Dotychczasową ekspozycję „Play the Music” w Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ odwiedziło prawie 40 000 osób. Najliczniejszą grupę stanowili oczywiście uczniowie wraz z nauczycielami (68%). Jednakże nasz wrocławski park rozrywki edukacyjnej cieszy się również coraz większą popularnością wśród klientów indywidualnych.

– Z roku na rok zwiększa się liczba gości odwiedzających Humanitarium. Powtarza się to zarówno w grupie klientów indywidualnych, jak i w tzw. grupie szkolnej obejmującej również grupy zorganizowane oraz biura podróży – komentuje Kamila Rak, kierownik Humanitarium. – Ta wzrostowa tendencja bardzo nas cieszy, ponieważ centra nauki są doskonałym uzupełnieniem tradycyjnej edukacji szkolnej.

Stara ekspozycja „Play the Music” jest właśnie pakowana, a na jej miejsce z początkiem września ma pojawić się nowa. Co będzie tematem przewodnim nowej ekspozycji? Tego organizatorzy nie chcą szczegółowo zdradzać.

– Humanitarium oferuje bliskie spotkania ze światem nauki oraz wiedzę, która przekazywana jest w sposób innowacyjny i często zaskakujący. Nowa ekspozycja na pewno zrealizuje dotychczasowe założenia, a na zachętę dodam tylko, że przeniesie nas w świat, w którym nic nie jest takie, na jakie wygląda. – zapowiada Kamila Rak.

Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, to park rozrywki edukacyjnej we Wrocławiu. Przygotowywany przez animatorów program edukacyjny jest skierowany do wszystkich grup wiekowych. Centrum organizuje autorskie warsztaty w laboratoriach dla dzieci i młodzieży, niezwykłe pokazy oraz ciekawe prelekcje w otoczeniu interaktywnych eksponatów. Oferta Humanitarium wzbogacona jest również o organizację przyjęć okazjonalnych, urodzinowych, spotkań, seminariów oraz konferencji.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 04.07.2013
plusfontminusfontreloadfont