Print Friendly, PDF & Email

"I w ciecz się obrócisz" – o spółce BOSSG & EIT+ Technologies w portalu next.gazeta.pl

Młotek, wielkie nożyce, nawet piła do metalu – do niedawna tak próbowano niszczyć komputerowe dyski twarde. Ale żadna z tych metod nie gwarantowała, że dane zapisane na tych nośnikach znikną na zawsze. Teraz jednak to się zmieni. Wszystko dzięki technologii LiquiDATA, opracowanej przez jedną z naszych spółek BOSSG & EIT+ Technologies. Zachęcamy do lektury artykułu na temat firmy, opublikowanego na łamach portalu Gazeta.pl.

Obecnie coraz więcej danych trafia do zasobów informatycznych. Papierowe dokumenty stają się przeżytkiem, a instytucje publiczne czy firmy stawiają na cyfrowe metody przechowywania informacji. Dotyczy to także danych poufnych, które wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Dane te nie „orbitują” jednak w cybeprzestrzeni, ale trafiają na nośniki pamięci. Ale jak niszczyć dyski twarde, by dane na nich zapisane nie dostały się w niepowołane ręce?

Odpowiedź na to pytanie opracowała firma BOSSG & EIT+ Technologies, utworzona w ramach naszego projektu Akcelerator EIT+. Unikalnym produktem firmy jest technologia LiquiDATA, czyli specjalna chemiczna ciecz. Zanurzony w niej dysk twardy całkowicie się rozpuszcza i nie ma możliwości, by odzyskać z niego jakiekolwiek informacje.

Technologia spółki BOSSG & EIT+ Technologies cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pytają o nią duże instytucje finansowe i jednostki administracji państwowej. Przyglądają się jej także media. Kilka dni temu artykuł o spółce znalazł się na szczycie portalu Gazeta.pl, czyli jednego z najpopularniejszych serwisów internetowych w Polsce. Cały artykuł z portalu next.gazeta.pl można znaleźć TUTAJ.

fot. sxc.hu.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 20.03.2014
plusfontminusfontreloadfont