Print Friendly, PDF & Email

„Jesteśmy zdrową alternatywą dla doktora Google’a” – Bloomberg Businessweek dostrzega zalety Doktora Medi.pl

piotr orzechowskiOstatni numer magazynu Bloomberg Businessweek zainteresował się tematem serwisów medycznych działających w tej chwili na polskim rynku. Obok takich platform i aplikacji, jak BlueStar, Moje Leczenie, ZnanyLekarz.pl i Qzdrowiu.pl, wymieniono również platformę Doktor-Medi.pl, której właścicielem jest spółka Infermedica powstała w wyniku dofinansowania Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Powstałe aplikacje i serwisy medyczne można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich pozwala użytkownikom na samodzielne kontrolowanie stanu zdrowia, druga natomiast jest oprogramowaniem pośredniczącym w kontaktach z lekarzem. Serwis stworzony przez spółkę Infermedica celuje póki co w tą pierwszą niszę. Jego pomysłodawcy stworzyli bowiem innowacyjne oprogramowanie do diagnostyki medycznej oparte o rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji. Głównym elementem systemu jest obszerna baza medyczna tworzona przez doświadczony zespół lekarzy. Dzięki niej można już dzisiaj zidentyfikować ponad 1,5 tys. objawów i powiązać je potem z 500 chorobami. Korzystając z opracowanych przez firmę algorytmów, system pozwala na wyznaczanie możliwych dolegliwości na podstawie wskazanych symptomów.

Jesteśmy zdrową alternatywą dla doktora Google’a – mówi Piotr Orzechowski, pomysłodawca Doktora-Medi.plZamiast szukać w Wikipedii czy po forach internetowych informacji medycznych, które same musimy potem jeszcze zinterpretować, lepiej sięgnąć po pomoc wirtualnego konsultanta działającego na podstawie algorytmów sztucznej inteligencji, tworzonej we współpracy z lekarzami.

Prace nad pierwszą wersją Doktor Medi trwały dwa lata, serwis wystartował we wrześniu 2012 i od tego czasu wykonano w siei blisko 270 tys. wirtualnych diagnoz.

Spółka Infermedica powstała w wyniku dofinansowania Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w ramach realizacji działania 3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka pt. Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 14.08.2013
plusfontminusfontreloadfont