Print Friendly, PDF & Email

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza 2015

Podczas Wielkiej Gali Biznesu poznaliśmy zwycięzców konkursu Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza, który organizowany jest dla firm i samorządów terytorialnych stawiających na innowacyjność, prace na poziomie lokalnym oraz współpracę biznesu i nauki.

W tym roku niezależna Kapituła przyznała nagrody w ośmiu kategoriach. Wyróżniła m.in. innowacyjny pomysł na biznes, szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska czy społeczną odpowiedzialność firm. Nowością był Dolnośląski Produkt Roku, nagroda, którą organizatorzy chcieli docenić firmy za innowacyjne, rozpoznawalne produkty promujące Dolny Śląsk.

Wrocławskie Centrum Badań już trzeci rok z rzędu jest patronem nagrody w Kategorii Innowacyjność. Jak zaznaczyła Katarzyna Dorywała podczas ostatniej konferencji prasowej:

– To nagroda absolutnie szczególna i wymagająca od przedsiębiorstw wyjątkowych kompetencji. Polska, jako kraj, pod względem innowacyjności musi jeszcze bardzo wiele nadrobić, by móc rywalizować z potentatami europejskimi i światowymi. Jednak kandydaci do nagrody Dolnośląski Gryf pokazują dobitnie, że nie tylko można, ale i warto. Dodała również, że innowacyjność w EIT+ jest codziennością. – Kampus Pracze, siedziba Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, ponad 40 laboratoriów, ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych, naukowcy, projekty badawcze, słowem przestrzeń, którą wspólnie stworzyliśmy we Wrocławiu mają przecież służyć jej rozwojowi. Rozwijamy miejsce, rozwijamy Wrocław, w którym nauka i biznes mają doskonałe warunki do współdziałania. 

Finał tegorocznej edycji konkursu odbył się w Narodowym Forum Muzyki, a uświetnił go m.in. koncert Orkiestry Symfonicznej NFM pod batutą Jana Walczyńskiego.

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” 2015 – Lista Laureatów:

Nagroda dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem:
Gmina Wałbrzych

Nagroda za szczególny sukces w procesie internacjonalizacji:
Research Engineering Center Sp. o.o.

Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/ rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw:
HYDROERGIA SP. Z O.O. S.K.

Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw:
KGHM ZANAM

Nagroda za innowacyjny projekt i współpracę biznesu z nauką:
Mine Master Sp. z o.o.

Nagroda za odpowiedzialność społeczną firmy:
Dozamel Sp. z o.o.

Nagroda za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska. Są to:
Wrocławski Park Technologiczny SA

Dolnośląski Produkt Roku
Frankonia- Poland Sp. z o.o.

Wszystkim Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: , Opublikowano: 26.10.2015
plusfontminusfontreloadfont