Print Friendly, PDF & Email

"Kampus Pracze miejscem spotkań biznesu, edukacji i nauki"

Prezes Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ prof. Mirosław Miller w rozmowie z portalem „Twój biznes” podsumowuje wydarzenia zorganizowane przez EIT+ w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Opowiada też o planach spółki na przyszłość.

– Zrealizowaliśmy nasze cele, jeśli chodzi o wydarzenia w Brukseli. Przyjechali goście z całego świata, m.in. z USA, Finlandii, a także z Izraela, Singapuru i Niemiec. Ta różnorodność była istotna podczas panelu dyskusyjnego. Nasi goście podkreślali, jak ważne – oprócz budowy laboratoriów – jest też poszukiwanie partnerów i kreowanie kapitału ludzkiego. Brukselskie forum oraz wystawę uważam za bardzo udane – opowiada prof. Mirosław Miller.

Oba brukselskie wydarzenia promowały projekty badawczo-biznesowe Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ oraz największy w Polsce projekt infrastrukturalny, powstający z funduszy Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB). Multimedialna ekspozycja pt. „Research & Technology Between Us” trwała w dniach 6-8 grudnia 2011 r., natomiast europejskie „Forum Academia to Industry” zorganizowano 7 grudnia ub.r. Oba wydarzenia odbyły się z inicjatywy Pani Europoseł Lidii Geringer de Oedenberg, a patronat honorowy nad nimi objął Parlament Europejski kierowany przez prof. Jerzego Buzka.

Prof. Mirosław Miller kreśli też wizję rozwoju Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w przyszłości. Opiera się ona na budowaniu nowoczesnych, unikatowych laboratoriów, komercjalizacji wiedzy i tkaniu sieci globalnego partnerstwa z partnerami akademickimi oraz biznesowymi.

– Jednym z przykładów, na których się wzorujemy, są parki czy klastry technologiczne np. w Finlandii. Chcemy, aby nasz Kampus, tak, jak te w Skandynawii był miejscem, gdzie spotyka się biznes, edukacja i nauka. Dlatego otworzyliśmy Humanitarium, dlatego powstają laboratoria, inkubatory, jak również centra badawcze firm prywatnych. Tworzymy klaster bardzo różnych instytucji prywatnych i państowwych, zarówno polskich, jak i zagranicznych – wyjaśnia prezes zarządu EIT+.

Całą wypowiedź prof. Mirosława Millera dla portalu „Twój biznes” znajdą Państwo tutaj.

Szczegółowych informacji o Dolnośląskim Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB) udziela kierownik projektu:

Ireneusz Czerwiński

ireneusz.czerwinski@eitplus.pl
Wrocławskie Centrum Badań EIT+
Ul. Stabłowicka 147
54-066 Wrocław

Informacje o rozbudowie Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB)

Ważne strony internetowe związane z projektem Dolnośląskiego Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB):

Oficjalna strona Unii Europejskiej

Oficjalna strona internetowa Programu Innowacyjna Gospodarka

Oficjalna strona internetowa Ministerstwa Rozwoju Regionalnego


Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 03.07.2014
plusfontminusfontreloadfont