Print Friendly, PDF & Email

Kolejna inwestycja branży IT we Wrocławiu

– Cieszę się, że we Wrocławiu pojawiają się firmy, które chcą inwestować i to w dodatku w obszarze nowych technologii, który jest dla nas szczególnie interesujący – komentuje pojawienie sie nowego inwestora Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Rywalizację o inwestycję QNH Wrocław toczył z czterema innymi miastami z Europy Środkowo – Wschodniej. Przedstawiciele firmy nie zdradzają nazw konkurencyjnych lokalizacji, jednak podkreślają, że o wyborze stolicy Dolnego Śląska zdecydował dostęp do wykwalifikowanych kadr i atmosfera miasta przyjaznego inwestorom. – Negocjacje trwały ok. pół roku. Cieszymy się z ich pozytywnego finału, bo ta inwestycja wpisuje się w strategię budowania we Wrocławiu gospodarki opartej na wiedzy i silnego ośrodka nowych technologii – mówi Tomasz Gondek z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która prowadziła rozmowy z QNH.

W nowym centrum IT pracę znajdzie 150 osób. QNH stawia przede wszystkim na osoby dobrze wykształcone, ze znajomością angielskiego i posiadające doświadczenie związane z technologiami Java i .net. – Obecnie finalizujemy rozmowy z polskimi klientami i w ciągu 3 – 4 miesięcy wrocławski oddział ruszy pełną parą – zapowiada Agnieszka Schubert, dyrektor ds. handlowych w QNH Polska.

Firma przykłada dużą wagę do odpowiedniego doboru zespołu pracowników. Rekrutacja trwa kilka tygodni, jednak ci, którzy przejdą ją pozytywnie mogą liczyć na konkurencyjne wynagrodzenie i dobre warunki pracy – Wskaźnik rotacji pracowników sektora IT w Holandii wynosi 12 procent. W QNH jest to 8 procent. Mamy zamiar utrzymać podobny poziom w Polsce – zapewnia Agnieszka Schubert.

Klientami QNH w Holandii są takie firmy jak Fortis Banku, KBC, firmy Philips, Vodafone, ING czy Mexx. Firma istnieje od 1997 r. i dotychczas działała głównie w Belgii i Holandii gdzie zatrudnia obecnie 450 osób. Usługi oferowane przez QNH mają na celu przede wszystkim zwiększenie efektywności przedsiębiorstw. QNH działa na polu zarządzania informacją, architektury IT klasy enterprise i komunikacji z klientami.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 19.02.2015
plusfontminusfontreloadfont