Print Friendly, PDF & Email

Kolejny etap projektu "Przyroda – a to ciekawe!" w EIT+

W czwartek (17 października br.) na Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ gościły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 118 we Wrocławiu. Wizyta odbyła się w ramach projektu „Przyroda – a to ciekawe!”.

W ramach inicjatywy „Przyroda – a to ciekawe!”, uczniowie z kilku wrocławskich szkół podstawowych od lutego br. raz w tygodniu obserwowali zmiany pogody i przyrody na wrocławskich Praczach Odrzańskich i okolicach, także w pobliżu rzeki Bystrzycy. Poznawali nazwy zwierząt, drzew czy krzewów, a za pomocą fachowej aparatury prowadzili badania wody z naturalnych zbiorników w okolicy.

Dzięki projektowi, najmłodsi uczniowie mogli twórczo odkrywać tajemnice przyrody, rozwijając przy tym swoje talenty plastyczne. Podczas czwartkowej wizyty na Kampusie Pracze, dzieci – korzystając z przygotowanej przez nauczycieli multimedialnej prezentacji – mogły zapoznać się z efektami swoich przyrodniczych przygód.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+, wspólnie z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, Uniwersytetem Przyrodniczym i Fundacją Na Rzecz Dziedzictwa Przyrodniczego „Natura dla przyszłości”, jest partnerem projektu „Przyroda – a to ciekawe!”. Patronat nad tą inicjatywą objął Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

***

Więcej informacji o projekcie „Przyroda – a to ciekawe!”

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 03.08.2014
plusfontminusfontreloadfont