Print Friendly, PDF & Email

Konferencja "Managing Innovation" w Warszawie

Historie sukcesu polskich i zagranicznych start-upów wdrażających projekty m.in. biotechnologiczne, doświadczenia  najlepszych specjalistów w dziedzinie rozwoju innowacji i komercjalizacji wiedzy i dużo, dużo więcej – to wszystko czeka na uczestników konferencji Managing Innovation, która odbędzie się w dniach 17-18 stycznia br. w Warszawie.

Do udziału w konferencji zaproszono doświadczonych ekspertów zarówno z Polski, jak i z USA, Austrii, Niemiec, Singapuru, Izraela, Wielkiej Brytanii i Belgii. Podczas dwudniowych obrad będą się zastanawiać, jak wspierać polski sektor innowacyjnych przedsiębiorstw realizujących projekty w dziedzinie Life Science. To m.in. biotechnologia, nowe leki oraz technologie pozwalające na skuteczniejsze wykrywanie chorób.

W gronie wykładowców i panelistów znalazł się dr Paweł Wielgus, zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Biznesu ds. Komercjalizacji we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Dr Wielgus podzieli się z uczestnikami konferencji  swoimi doświadczeniami w zakresie tworzenie spółek typu spin-off oraz komercjalizacji projektów badawczych.

Podczas  konferencji „Managing Innovation” zostaną zaprezentowane polskie oraz międzynarodowe dobre praktyki dotyczące rozwijania start-upów, a także historie firm, które rozwinęły się od startupów do poziomu dobrze prosperujących przedsiębiorstw. Nie zabraknie też wiedzy o skutecznych mechanizmach komercjalizacji oraz kreowania współpracy między biznesem i nauką. Goście konferencji będą też debatować o perspektywach i wyzwaniach stojących przed funduszami typu Venture Capital inwestującymi w innowacyjne projekty, a także przed uczelnianymi ośrodkami badawczymi.

Dla zainteresowanych tematyką gospodarki innowacyjnej i komercjalizacji wiedzy organizatorzy przygotowali transmisję online z przebiegu konferencji „Managing Innovation”. Po kliknięciu w poniższy obrazek otworzy się okno, dzięki któremu będą mogli Państwo na bieżąco śledzić konferencyjne dyskusje.

Organizatorem konferencji „Managing innovation” jest Instytut Biologii Doświadczalnej im. Nęckiego Polskiej Akademii Nauk.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 05.01.2014
plusfontminusfontreloadfont