Print Friendly, PDF & Email

Konkurs dla przedsiębiorczych: Venture Support Programme

Mamy dobrą wiadomość dla zespołów badawczych i start-upów działających w sektorze gospodarki niskowęglowej – ogłaszamy nabór projektów do inkubacji. Zwycięzcy zaprezentują swój pomysł (produkt, usługi) w prestiżowym konkursie Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (European Institute for Innovation and Technology).

Nabór adresowany jest do zespołów i start-upów, które pracują nad innowacyjnymi rozwiązaniami mającymi zastosowanie w niskoemisyjnej, efektywnej energetycznie gospodarce. Niskowęglowa gospodarka obejmuje szeroki zakres działań w dziedzinach: klimat i energia, jak np.:

– badanie klimatu i jego zmian (przewidywanie i ocena zmian klimatycznych);
– zarządzanie zasobami wody (podaż i popyt na zasoby wodne w Europie);
– niskowęglowe miasta (inteligentne systemy zarządzania w miastach, zarządzanie transportem, zarządzanie odpadami, monitoring zużycia zasobów);
– zeroemisyjne systemy produkcji energii (odnawialne źródła energii, alternatywne paliwa, jak biomasa) i inne, wpisujące się w strategię rozwoju ekonomicznego w obszarze klimat i energia.

Spośród nadesłanych aplikacji, w pierwszym etapie wybierzemy sześć zespołów. Dwa najlepsze z każdego kraju przejdą do drugiego etapu i otrzymają voucher w wysokości 20 tys. euro, a także – co jest szczególnie ważne dla projektów na tym etapie rozwoju – dostęp do wysokiej klasy specjalistów i mentorów.

Zwycięskie zespoły zaprezentują swoje projekty w konkursie organizowanym przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii. Swój innowacyjny pomysł pokażą obok projektów opracowanych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, w Niemczech i na Węgrzech.

Formularz zgłoszeniowy należy przesłać do Pani Aleksandry Grajkowskiej z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Projekty będą oceniane na bieżąco, dlatego zachęcamy, by już teraz przesłać aplikację konkursową. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 sierpnia br.

Aleksandra Grajkowska
email:
aleksandra.grajkowska@eitplus.pl
tel. kom: +48 512 262 418

Wiecej informacji – KLIKNIJ

fot. sxc.hu.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 21.03.2014
plusfontminusfontreloadfont