Print Friendly, PDF & Email

Konsul Stefan Widomski gościem debaty EAiF w Parlamencie Europejskim

Stefan Widomski (na zdjęciu pierwszy z prawej), były wiceprezes koncernu telekomunikacyjnego Nokia, a obecnie Konsul Honorowy Polski w Finlandii i doradca Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, był gościem spotkania “European Academia to Industry Forum (EAiF)”, zorganizowanego przez EIT+ w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Podczas forum EAiF, które odbyło się 7 grudnia br. w brukselskim gmachu PE, Konsul Widomski poprowadził panel dyskusyjny pt. “Academia and its role in European Innovation”. Opowiadał m.in. o swoich doświadczeniach w kreowaniu innowacji nabytych podczas pracy dla koncernu Nokia.

Wiedza zaprezentowana przez tak cenionego menadżera, spotkała się z dużym zainteresowaniem innych uczestników dyskusji. Byli nimi m.in. dr Dietmar Tourbier (Technology Leader GE Global Research), dr Horst J. Soboll (Chair of European Research Advisory Board) oraz Michel Judkiewicz (Secretary General of EIRMA).

Od 1972 r. Stefan Widomski był związany z fińskim koncernem Nokia. W firmie przeszedł wiele szczebli kariery, docierając do stanowiska wiceprezesa. Był współautorem rozwoju Nokii, który poprowadził fińską spółkę do grona najbardziej zaawansowanych technologicznie firm na świecie. Obecnie pełni funkcję chief advisora Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Stefan Widomski był też zaangażowany w rozwój handlowych relacji między Finlandią i Rosją, a za swój wkład we wzmacnianie fińskiej gospodarki otrzymał państwowy Order Kawalerski Lwa Finlandii 1. Klasy. Jego bogaty życiorys został zekranizowany przez fińską telewizję, opisano go też na kartach biograficznej książki.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 20.07.2014
plusfontminusfontreloadfont