Print Friendly, PDF & Email

Kurs Moderatora Design Thinking – Wrocław

design-thinking-poznan21Po raz pierwszy we Wrocławiu w Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ odbędzie się kurs moderatora design thinking. Warsztat zaplanowany w dniach 26 – 30 września br. poprowadzą Katarzyna Gliszczyńska i Jacek Pucher z Design Thinking Poznań.

Kurs Moderatora to 5 dni intensywnej pracy i nauki. Spotkanie rozpocznie się wprowadzeniem do metodologii, a zakończy intensywnymi warsztatami Design Thinking Jam i wręczeniem Samouczka DT Starter wraz z certyfikatem wydanym przez Design Thinking Poznań.

Dla kogo?
Kurs jest dla wszystkich, którzy są zainteresowani zdobyciem nowych kompetencji z zakresu praktycznego zastosowania metody design thinking, zarówno z obszaru biznesu, edukacji i organizacji pozarządowych. Warsztat umożliwi przejście z poziomu 1. – uczestnika, na poziom 2. – moderatora warsztatów i procesów.

Harmonogram

Dzień 1:
Podstawy / historia / teoria design thinking.
Poniedziałek, 26 września 2016, godz. 9:00 – 16:00

Dzień 2:
Empatia: Jak wejść w buty użytkownika? Zestaw praktycznych narzędzi.
Wtorek, 27 września 2016, godz. 9:00 – 16:00

Dzień 3:
Diagnoza Potrzeb i Generowanie pomysłów.
„Creative confidence”. Burza mózgów skuteczniej. Inne techniki kreatywne.
Środa, 28 września 2016, godz. 9:00 – 16:00

Dzień 4:
Prototypowanie i testowanie. Zasady. Rodzaje prototypów produktów i usług.
Praktyczne wskazówki. Konkretne narzędzia.
Czwartek, 29 września 2016, godz. 9:00 – 16:00

Dzień 5:
Design Thinking Jam “Usługi przyszłości”.
Piątek, 30 września 2016, godz. 9:00 – 16:00

Metoda design thinking

Design Thinking to metoda współpracy z klientem wywodząca się z branży kreatywnej. Punktem wyjścia jest głębokie zrozumienie potrzeb klienta. Częścią integralną procesu jest ciągłe weryfikowanie założeń i testowanie różnych propozycji. Kluczem jest jak najlepsze zdefiniowanie problemu, który chcemy rozwiązać. DT zakłada równorzędną relację między “firmą”  a “klientem” (usługodawcą a usługobiorcą), której podstawą jest wzajemne zrozumienie oraz dążenie do realizacji obopólnych korzyści. Idealna metoda do budowania zaangażowanych zespołów. Powstała na Uniwersytecie Standford, a jest wdrażana w największych, najbardziej innowacyjnych firmach takich jak: SAP, Samsung, Raiffeisen czy LEGO.

Design_Thinking_Poznan1Organizatorzy

Design Thinking Poznań tworzy autorskie programy, które pomagają firmom rozwijać nowe strategie, usługi i produkty. Przez pracę warsztatową wyznacza cele, inspiruje i motywuje do rozwoju. Ekspercie z DTPoznań zajmują się również zmianą strategiczną w firmach, wdrażaniem i zarządzaniem innowacją, budowaniem efektywnych zespołów, projektowaniem usług.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 02.09.2016
plusfontminusfontreloadfont