Laboratoria Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ uzyskały Certyfikat Akredytacji nr AB 1661

Print Friendly, PDF & Email

Laboratoria Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ uzyskały Certyfikat Akredytacji nr AB 1661

Laboratoria Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ otrzymały Certyfikat Akredytacji Nr AB 1661 potwierdzający spełnienie wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2005. Wśród wyróżnionych laboratoriów znalazło się m.in. Laboratorium Magnetycznego Rezonansu Jądrowego (NMR), które jest jedyną jednostką w Polsce oferującą akredytowane badanie ilościowego oznaczania czystości związków organicznych oraz drugim polskim laboratorium posiadającym akredytację na metodę jakościową wykonywaną techniką NMR.

Certyfikat Akredytacji Nr AB 1661

Otrzymana akredytacja jest formalnym potwierdzeniem Polskiego Centrum Akredytacji (PCA) kompetencji laboratoriów Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ do wykonywania określonych badań zgodnie z wymaganiami i warunkami określonymi w normie PN-EN ISO/IEC 17025:2005. Na początek certyfikat uzyskały:

Dla wielu firm, zainteresowanych usługami laboratoryjnymi najważniejszym pytaniem jest, jak znaleźć rzetelnego i wiarygodnego wykonawcę dla swoich badań i jakie przyjąć kryteria tych poszukiwań i wyboru. Sposobem na potwierdzenie kompetencji laboratoriów wykonujących badania i pomiary jest właśnie akredytacja – potwierdza Anna Krawczuk, Kierownik Działu Zarządzania Jakością Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. –Tym samym uzyskany przez nas Certyfikat Akredytacji gwarantuje klientom korzystających z naszych usług, że laboratoria EIT+ prowadzą działalność naukowo badawczą na poziomie gwarantującym zgodność ze światowymi wymaganiami jakościowymi, a uzyskane w naszych laboratoriach wyniki są poprawne i rzetelne.

W akredytowanych laboratoriach Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ można wykonać szereg badań oraz analiz, dotyczą one zarówno badań jakościowych polegających na potwierdzeniu tożsamości szerokiego zakresu związku organicznych bądź też substancji chemicznych, m.in. leków, suplementów diety, produktów spożywczych oraz różnego rodzaju produktów syntez chemicznych; ale również badań ilościowych, które polegają na przykład na oznaczaniu czystości związków organicznych techniką NMR. To ostanie badanie wykonywane jest w Laboratorium NMR, które jest jedyną jednostką w Polsce oferującą taką metodę. Metoda ma zastosowanie głównie w przemyśle chemicznym do oznaczania czystości wzorców, czy odczynników chemicznych w szerokim zakresie zawartości, a także w przemyśle farmaceutycznym do identyfikacji znanych oraz nowych substancji aktywnych.

Pełen zakres akredytacji dostępny jest na stronie PCA  http://www.pca.gov.pl/akredytowane-podmioty/akredytacje-aktywne/laboratoria-badawcze/AB%201661,podmiot.html.

Zapisz

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 29.11.2017
plusfontminusfontreloadfont