Print Friendly, PDF & Email

Laboratorium Innowacji – nowa, ogólnopolska Akcja Społeczna Gazety Wyborczej i EIT+

 

W czerwcu br. projekt „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+ był partnerem ogólnopolskiej debaty Agory S.A. pod nazwą „Innowacje w Polsce – nie kopiujmy Doliny Krzemowej, zróbmy swoją”. W wyniku tego spotkania zrodziła się świadomość, że należy zmienić sposób myślenia o innowacjach, a przyszłość naszego kraju zależy od intelektualnej sprawności naszych obywateli. 10 lat Polski w Unii Europejskiej pozwoliło na ogromny skok cywilizacyjny. Nowe drogi, światowej klasy laboratoria, parki technologiczne, organizacje badawczo-rozwojowe, to wszystko stwarza gigantyczne wręcz możliwości. Lecz mimo wszystko cały czas nie słabną pytania o sposoby na rozbudzenie polskiej gospodarki i o rodzime, przełomowe technologie. Nowa, ogólnopolska Aakcja Społeczna „Laboratorium innowacji”, do której przystąpiło Wrocławskie Centrum Badań EIT+, ma właśnie na celu znalezienie odpowiedzi na palące polską gospodarkę pytania, ale również zmienić sposób myślenia Polaków na temat innowacji.
Chcemy wspomóc innowatorów w polskich firmach, urzędach, organizacjach pozarządowych i szkołach – pokazać ich światu, wymienić się doświadczeniami, wesprzeć w ich zmaganiach. 
Pokażemy, jak obudzić w sobie kreatywność, jak powstają lepsze produkty, usługi, także te publiczne, innowacje społeczne. 

W czerwcu br. projekt „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+” był partnerem ogólnopolskiej debaty Agory S.A. pod nazwą „Innowacje w Polsce – nie kopiujmy Doliny Krzemowej, zróbmy swoją”. W wyniku tego spotkania zrodziła się świadomość, że należy zmienić sposób myślenia o innowacjach, a przyszłość naszego kraju zależy od intelektualnej sprawności naszych obywateli. 10 lat Polski w Unii Europejskiej pozwoliło na ogromny skok cywilizacyjny. Nowe drogi, światowej klasy laboratoria, parki technologiczne, organizacje badawczo-rozwojowe, to wszystko stwarza gigantyczne wręcz możliwości. Lecz mimo wszystko cały czas nie słabną pytania o sposoby na rozbudzenie polskiej gospodarki i o rodzime, przełomowe technologie.

Nowa, ogólnopolska Akcja Społeczna „Laboratorium innowacji” Gazety Wyborczej, do której m.in. przystąpiło Wrocławskie Centrum Badań EIT+, ma właśnie na celu znalezienie odpowiedzi na palące polską gospodarkę pytania, ale również zmienić sposób myślenia Polaków na temat innowacji.

Chcemy wspomóc innowatorów w polskich firmach, urzędach, organizacjach pozarządowych i szkołach – pokazać ich światu, wymienić się doświadczeniami, wesprzeć w ich zmaganiach. Pokażemy, jak obudzić w sobie kreatywność, jak sprawić, aby powstawały lepsze produkty, usługi, jak budować innowacje społeczne. 

Partnerami Akcji Społecznej „Laboratorium Innowacji” są:

  • Wrocławskie Centrum Badań EIT+ wraz z projektami BioMed i NanoMat
  • Capgemini Software Solutions Center
  • Data Techno Park sp. z o.o.
  • NOKIA Wrocław
  • Tieto Poland Sp. z o.o.
  • Wrocławski Park Technologiczny S.A.

 

Serwis dotyczący Akcji Społecznej „Laboratorium Innowacji” dostępny jest na stronach Gazety Wyborczej.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 03.06.2013
plusfontminusfontreloadfont