Print Friendly, PDF & Email

Laboratorium innowacji – Wrocławscy naukowcy wymyślili ekologiczny rozpuszczalnik

„Zielona chemia” – tak mówi się o nowych technologiach chemicznych, które zmniejszają ryzyko zanieczyszczenia środowiska. Zachodni świat stara się zastępować nimi stare rozwiązania, które szkodzą zdrowiu i przyrodzie. Jeden z takich innowacyjnych pomysłów urodził się we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ w ramach projektu „BioMed – Biotechnologie i zaawansowane technologie medyczne”. Wynalazek prof. Piotra Soboty został wskazany przez „Gazetę Wyborczą” jako jeden z dobrych przykładów wrocławskich innowacji.

Cały artykuł na temat ekologicznego rozpuszczalnika, który powstał w EIT+, dostępny jest na stronie: www.wroclaw.gazeta.pl

Laboratorium innowacji

„Gazeta Wyborcza” uruchomiła przed paroma dniami nową, ogólnopolską Akcję Społeczną pod nazwą „Laboratorium innowacji”, do której przyłączyło się m.in. Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Jej celem jest znalezienie odpowiedzi na palące polską gospodarkę pytania, ale również zmiana sposób myślenia Polaków na temat innowacji. W ramach zaplanowanych działań będziemy pokazywać dobre przykłady, ciekawe rozwiązania oraz kreatywne metody pracy. Podczas całej akcji będzie również funkcjonował specjalny serwis internetowy I-LAB, na którym można znaleźć informacje na temat innowacyjnych rozwiązań w różnych obszarach naszego życia.

Partnerami Akcji Społecznej „Laboratorium Innowacji” są:

– Wrocławskie Centrum Badań EIT+ wraz z projektami BioMed i NanoMat
– Capgemini Software Solutions Center
– Data Techno Park sp. z o.o.
– NOKIA Wrocław
– Tieto Poland Sp. z o.o.
– Wrocławski Park Technologiczny S.A.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 28.05.2013
plusfontminusfontreloadfont