Print Friendly, PDF & Email

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wybrało uczestników tegorocznej edycji programu TOP 500 Innovators

116 – tylu ekspertów ds. innowacyjnej gospodarki i naukowców z całej Polski wybrano w ramach pierwszej rundy rekrutacji do tegorocznej edycji programu TOP 500 Innovators. W poniedziałek (18 marca br.) Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki naboru do programu.

W gronie stażystów znalazło się dwóch pracowników Wrocławskiego Centrum Badań EIT+: dr Magdalena Ornatowska i Alicja Jachimowicz, project manager z Departamentu Klimatu i Energii.

O miejsce w tegorocznej edycji programu TOP 500 Innovators ubiegało się prawie 400 osób z całej Polski. Komisja rekrutacyjna w pierwszej turze wyłoniła 116 uczestników, a w czerwcu br. planowany jest nabór uzupełniający. Resort nauki chce, aby w 2013 r. na międzynarodowe staże w ramach TOP 500 Innovators wyjechało 160 ekspertów z całej Polski, zajmujących się tematyką B+R (badań i rozwoju).

Listę uczestników pierwszej rundy rekrutacji do tegorocznej edycji programu TOP 500 Innovators znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Lista rezerwowa – KLINKIJ

O programie TOP 500 Innovators
TOP 500 Innovators to międzynarodowy program stażowy uruchomiony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pierwsza edycja odbyła się jesienią 2011 r., a na kolejne turnusy uczestnicy programu będą wyjeżdżać aż do końca 2015 r. Resort nauki chce, by staże w ramach TOP 500 Innovators odbyło 500 polskich ekspertów ds. innowacji i transferu technologii.

Uczestnicy programu (naukowcy, badacze, specjaliści ds. transferu i komercjalizacji wiedzy oraz technologii) wyjeżdżają staże na renomowanych uczelniach świata z czołówki rankingu szanghajskiego, m.in na Stanford University w amerykańskiej Dolinie Krzemowej. Podczas zajęć dowiedzą się, jak kształtować współpracę między światem biznesu i nauki, a także, jak kształtować proces transferu innowacyjnych technologii do przemysłu czy sektora usług. Ważnym elementem programu stażu jest też kształcenie z zakresu funduszy venture capital i różnych form wspierania start-upów.

ZOBACZ TEŻ: Amerykański przepis na transfer technologii – uczestnik programu TOP 500 Innovators dr Cezary Iwan z EIT+ o tajnikach sukcesu Doliny Krzemowej
.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 11.12.2013
plusfontminusfontreloadfont