Print Friendly, PDF & Email

Młodzi współpracownicy EIT+ wyróżnieni przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej

Mgr inż. Urszula Bazylińska i mgr inż. Grzegorz Soboń to młodzi naukowcy z Wrocławia, zaangażowani m.in. w projekty badawcze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Ich praca badawcza spotkała się z uznaniem Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, która wyróżniła dwójkę naukowców stypendium w ramach programu START.

Nagrodzeni młodzi badacze są doktorantami Politechniki Wrocławskiej i to za badania realizowane na uczelni otrzymali stypendia w ramach programu START. Mgr inż. Urszula Bazylińska w ramach swojej pracy naukowej jest też zaangażowana w projekt BioMed Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, należąc do grupy badawczej pracującej nad nanokapsułowaniem farmaceutyków. Z kolei mgr inż. Grzegorz Soboń należy do grupy naukowców, która realizuje zadania badawcze w projekcie NanoMat. I jest członkiem zespołu pracującego nad laserami i wzmacniaczami światłowodowymi.  

Realizowany przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej program START ma na celu wspieranie młodych badaczy, będących na początku kariery naukowej. W 2013 r. nagrody otrzymało 127 naukowców z całej Polski. Warto dodać, że aplikacja mgr. inż. Sobonia spotkała się z dużym uznaniem komisji konkursowej programu START. Wrocławski naukowiec, jako jeden z dwóch w gronie laureatów, otrzymał dodatkowe wyróżnienie i specjalne stypendium.

Naszym współpracownikom serdecznie gratulujemy!

ZOBACZ TEŻ: Lista nagrodzonych naukowców w programie START 2013.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 05.12.2013
plusfontminusfontreloadfont