Print Friendly, PDF & Email

Naukowiec z EIT+ na liście liderów innowacji Europy Środkowo-Wschodniej

Dr inż. Filip Granek, reprezentujący Wrocławskie Centrum Badań EIT+, znalazł się w rankingu New Europe 100 Challengers publikowanym przez fundację Res Publica. Jak podaje portal Wroclaw.pl, „ osoby, które trafiają na listę, odznaczają się odwagą myślenia, pomysłowością i wyjątkowymi umiejętnościami”.

Ranking służy identyfikacji oraz integracji środowiska wybitnych innowatorów z regionu – są to przedsiębiorcy, twórcy, redaktorzy i wydawcy nowych mediów, aktywiści, naukowcy i  politycy. Celem jest zogniskowanie uwagi świata na innowacyjnym wymiarze Europy Środkowo-Wschodniej oraz promocja kultury przedsiębiorczości w naszych społeczeństwach. Program powstaje we współpracy z redakcją Financial Times, firmą Google oraz Międzynarodowym Funduszem Wyszehradzkim.

Dr inż. Filip Granek „New Europe 100 Challengers”, kategoria nauka

Dr inż. Filip Granek

 Jestem przekonany, że to co udało się z moim udziałem osiągnąć przez ostatnie 4 lata na określonym odcinku prac w zakresie budowania EIT+, nie byłoby możliwe w ŻADNEJ innej jednostce naukowo-badawczej w Polsce.

Dr inż. Filip Granek, naukowiec w Departamencie Nanotechnologii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. W rankingu „New Europe 100 Challengers” wyróżniony został za badania poświęcone wytwarzaniu ogniw słonecznych opartych na nanomateriałach. Laureat prestiżowego programu „Lider”, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Jako jeden z czternastu naukowców został też wyróżniony przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej w programie „Homing Plus”.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 30.11.2015
plusfontminusfontreloadfont