Print Friendly, PDF & Email

NOC LABORATORIÓW JUŻ JUTRO

W sobotę, 10 października br., rozpocznie się pierwsza w Polsce Noc Laboratoriów. Jednym z jej organizatorów jest Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Do wydarzenia przyłączyły się również wrocławskie uczelnie, firmy, instytucje państwowe i naukowe, które otworzą drzwi do swoich pracowni badawczych.

Wzorem Nocy Muzeów, organizatorzy oraz partnerzy wydarzenia umożliwią mieszkańcom Wrocławia nocne zwiedzanie miejsc, w których na co dzień tworzone są technologie przyszłości. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. jak powstaje nowoczesna telekomunikacja, w jaki sposób tworzone są genetycznie modyfikowane tkaniny i jak powstają najnowocześniejsze materiały ścierne. Dodatkowo, specjalnie tego dnia, Komenda Wojewódzka Policji zorganizuje pokaz oględzin i zbierania materiałów dowodowych z miejsca zbrodni. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, dla których tej nocy przygotowane zostaną specjalne warsztaty i pokazy w Humanitarium oraz we Wrocławskim Parku Technologicznym przez Fundację Pro Mathematica. Szykuje się moc atrakcji, której nie można przespać!

– Nad organizacją tego wydarzenia pracowaliśmy bardzo długo, dlatego mamy nadzieję, że zawiedziemy uczestników. Przygotowaliśmy bardzo ciekawy program, który skierowany jest zarówno dla dzieci, młodzieży oraz ich rodziców i dziadków – komentuje Klaudia Piątek z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. – Naszym celem jest pokazanie, że we Wrocławiu powstają naprawdę niezwykłe technologie i nie zawsze trzeba patrzeć z utęsknieniem w kierunku Doliny Krzemowej. We Wrocławiu naprawdę mamy się czym chwalić.

Dodajmy, że wstęp na teren laboratoriów biorących udział w wydarzeniu jest darmowy, jednak ze względu na ograniczenia logistyczne ilość zwiedzających jest ograniczona. Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy” dlatego warto odpowiednio wcześniej zapisać się na stronie organizatora www.noclaboratoriow.pl

Print Friendly, PDF & Email
Autor: , Opublikowano: 06.10.2015
plusfontminusfontreloadfont