Print Friendly, PDF & Email

Nowe atrakcje w "Ogrodach Doświadczeń. Humanitarium"

Napędzane światłem helikoptery? Studio telewizyjne, gdzie można poznać tajemnice pracy dziennikarzy? A może bieżnia, gdzie można poczuć się jak szybki lampart? To nowe eksponaty w „Ogrodach Doświadczeń. Humanitarium”, które czekają już na naszych gości.

„Humanitarium” w Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ jest czynne od grudnia 2011 r. Od chwili, gdy centrum oficjalnie otwarto dla najmłodszych, w „Humanitarium” najczęściej słyszanym dźwiękiem jest radosnych śmiech dzieci, odkrywających na multimedialnych eksponatach tajemnice nauki i ludzkiego organizmu. W samym styczniu br. na lekcjach w laboratoriach uczestniczyło prawie 2000 dzieci i młodzieży od 5 do 18 roku życia. Natomiast od momentu otwarcia Humanitarium przyjęło ponad 5 tys. gości indywidualnych.

Teraz dla naszych najmłodszych gości przygotowaliśmy jeszcze więcej atrakcji. A wszystko dzięki nowym eksponatom, które są już zainstalowane i czekają, aż ich zalety odkryją młodzi badacze. Najnowsze prezentowane przez nas atrakcje to m.in. pokaz napędzanych energią świetlną zabawek, prezentacja pokazująca, co można przygotować z poddanych recyklingowi ubrań czy materiałów czy sprinterska bieżnia.

Nasi najmłodsi goście i ich opiekunowie, po emocjonującej zabawie mogą już też pożywnym posiłkiem zregenerować siły. Wszystko dzięki otwartej w Humanitarium kawiarni „Menzurka”. W jej menu znajdziemy kanapki z pieczywa własnej roboty, sałatki, a także słodkości oraz smakowe kawy i herbaty.

Do „Ogrodów Doświadczeń. Humanitarium” zapraszamy w następujących godzinach:

wtorek – piątek 8:30 – 15:15*
wtorek – piątek 15:30 – 18:00**
sobota – niedziela 10:00 – 18:00**
poniedziałek – NIECZYNNE

*rezerwacja dla wrocławskich szkół publicznych
**klienci indywidualni, grupy szkolne spoza Wrocławia, szkoły niepubliczne oraz inne zorganizowane grupy. Ostatnie wejście o godzinie 16:00, gdzie czas zwiedzania wynosi max. 120 minut

Informację o cenach biletów i formach płatności znajdą Państwo pod tym linkiem. Serdecznie zapraszamy!

Galeria nowych eksponatów w „Ogrodach Doświadczeń. Humanitarium”:

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 18.06.2014
plusfontminusfontreloadfont