Print Friendly, PDF & Email

Nowe eksponaty i konkurs w "Ogrodach Doświadczeń. Humanitarium"

Genetyka i medycyna – to nowe sekcje tematyczne multimedialnej wystawy edukacyjnej w „Ogrodach Doświadczeń. Humanitarium”, mieszczącej się w Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Zachęcamy też do udziału w ogłoszonym przez zespół Humanitarium konkursie „Mózgowe fikołki’.

Nowe eksponaty w Humanitarium pozwolą każdemu z naszych gości odkryć tajemnice medycyny. To m.in. specjalne wielowarstwowe puzzle, z których można ułożyć ludzkie ciało. W ramach tematycznej sekcji medycznej powstał też gabinet medyczny, w którym goście wystawy mogą wcielić się w rolę pielęgniarki lub lekarza. Ostatnia nowinka związana z medycyną w Humanitarium to eksponaty poświęcone różnym formom terapii niekonwencjonalnych.

Kolejna nowość w Humanitarium to multimedialna sekcja edukacyjna poświęcona genetyce. W jej skład wchodzą eksponaty pozwalające młodym odkrywcom zdobyć wiedzę np. o komórkach macierzystych czy terapii genowej.

Wiosna w Humanitarium to także konkurs pt. „Mózgowe fikołki”, skierowany do dzieci i ich rodziców. Zabawa polega na opracowaniu własnej gry edukacyjnej. Zwycięski pomysł znajdzie się na stałe w programie edukacyjnym naszego centrum multimedialnej edukacji.

Szczegółowe informacje o „Mózgowych fikołkach”, a także godzinach pracy Humanitarium oraz o cenach biletów znajdą Państwo na stronie internetowej www.humanitarium.pl.

ZOBACZ TEŻ: O nowościach w Humanitarium pisze portal MM Wrocław.pl.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 12.05.2014
plusfontminusfontreloadfont