Print Friendly, PDF & Email

O biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej podczas targów BioForum 2013 w Budapeszcie

W maju br. węgierski Budapeszt stał się sercem debaty o biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej. Wszystko za sprawą targów Bioforum, które stolica Węgier gości w dniach 22-23 maja. Wrocławskie Centrum Badań EIT+ podczas targów reprezentują przedstawiciele Departamentu Life Science spółki.

Tegoroczne targi BioForum w Budapeszcie to wspólny projekt Bio-Tech Consulting Sp. z o.o. i Węgierskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszono firmy oraz jednostki badawcze z sektora biobiznesu Europy Środkowej i Wschodniej.

W tym gronie nie mogło zabraknąć Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Spółkę w Budapeszcie reprezentują: dr Magdalena Ćwikowska i dr Katarzyna Krauzy-Dziedzic z Departamentu Life Science. Podczas targów przedstawią dwa projekty kluczowe EIT+: Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB) oraz BioMed. Zaprezentują budowane w ramach DCMiB laboratoria (m.in. doskonale wyposażone, nowoczesne pracownie biotechnologiczne) oraz zakres badań prowadzonych w ramach BioMedu.

BioForum adresowane jest przede wszystkim do innowacyjnych firm biotechnologicznych regionu Europy Środkowej oraz tej części środowiska naukowego, która realizuje projekty badawczo-rozwojowe i jest zainteresowana ich komercjalizacją. Celem targów jest promocja rozwoju biobiznesu opartego na biotechnologii w tej części Europy oraz tworzenie sieci współpracy biznesowej pomiędzy podmiotami realizującymi projekty biotechnologiczne oraz zajmującymi się infrastrukturą laboratoryjną.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 16.11.2013
plusfontminusfontreloadfont