Print Friendly, PDF & Email

O EIT+ i naszej spółce InnovaLab w materiale telewizji TVN CNBC

O łączeniu nauki z biznesem, a także o innowacyjnej technologii zabezpieczania materiałów przed fałszerstwem, w telewizji TVN CNBC opowiada Katarzyna Sawicz-Kryniger, prezes spółki InnovaLab. To jedna z firm powołanych przez nas w ramach projektu Akcelerator EIT+.

W rozmowie z TVN CNBC, prezes Sawicz-Kryniger opowiada o swoich pierwszych krokach w świecie biznesu i możliwościach rozwoju tego rodzaju inicjatyw, z których mogą skorzystać zdolni naukowcy z żyłką do biznesu. Założycielka firmy InnovaLab podkreśliła też dużą rolę Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w rozwoju kierowanego przez nią przedsiębiorstwa.

– Jest wiele możliwości rozwoju dla młodych ludzi chcących łączyć zacięcie biznesowe z wdrażaniem innowacyjnych technologii. Bardzo wiele skorzystałam na pomocy Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, które obecnie jest współudziałowcem mojej firmy. Eksperci EIT+ zapewnili nam wsparcie finansowe, pomogli też w opracowaniu profesjonalnego biznesplanu. Sama nie byłabym w stanie zapewnić swojej firmie tak fachowego doradztwa – opowiada Katarzyna Sawicz-Kryniger.

Spółka InnovaLab powstała w czerwcu br. To trzynasta firma utworzona w projekcie Akcelerator EIT+. Szczegółowe informacje o technologii zabezpieczania materiałów przed fałszerstwem, nad którą pracują eksperci spółki, znajdą Państwo na jej stronie internetowej.

Wywiad z Prezes Katarzyną Sawicz-Kryniger przeprowadzono podczas presitżowego, XXII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Materiał w TVN CNBC można znaleźć pod tym linkiem: http://www.tvncnbc.pl/zarabianie-na-wiedzy,275338.html.

fot. TVN CNBC.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 24.02.2014
plusfontminusfontreloadfont