Print Friendly, PDF & Email

O EIT+ i projekcie DCMiB podczas szkolenia "BeMANAGER" w Warszawie

Jak zdobywać kompetencje menadżerskie i sprawnie zarządzać projektami? Tego dowiedzą się studenci polskich uczelni technicznych podczas szkolenia „BeMANAGER”. Uczestnicy projektu będą też mogli odkryć ścieżki kariery we Wrocławskim Centrum Badań EIT+.

Warszawskie szkolenie odbywa się w dniach 2-8 lipca br. Jego słychaczami będą studenci renomowanych polskich uczelni technicznych: Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Łódzkiej oraz Politechniki Śląskiej.

Czwartkowa sesja, w której udział wezmą przedstawiciele EIT+, poświęcona będzie głównie zagadnieniom związanym z kształtowaniem kompetencji wyższej kadry menadżerskiej. Jego uczestnicy poznają tajniki zarządzania projektami i ryzykiem, będą też mogli zwiększyć swoje umiejętności przewodzenia zespołowi. Nie zabraknie też elementów związanych z planowaniem strategicznym oraz zarządzania zasobami ludzkimi.

Studenci i absolwenci uczelni technicznych to potencjalni pracownicy EIT+ – unikalnego w skali Polski ośrodka naukowo-badawczego. Dlatego nasi przedstawiciele wezmą udział w warszawskim szkoleniu. Pracownicy działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi: jego kierownik Monika Szymonek-Stec i specjalistka ds. employer brandingu Daria Lewandowska, opowiedzą przede wszystkim o projekcie „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB)”. To kluczowy projekt realizowany przez EIT+, wart prawie 150 mln euro.

W jego ramach, na Kampusie Pracze EIT+ we Wrocławiu powstanie kompleks nowoczesnych, wyposażonych w najlepszy sprzęt badawczy laboratoriów do badań m.in. bio- i nanotechnologicznych. Nasi reprezentanci opowiedzą też o procesie rekrutacji do laboratoriów i możliwościach zawodowych jakie oferuje infrastruktura badawcza zachęcając do wspólnego tworzenia wyjątkowej w skali Polski instytucji R&D.

Organizatorem szkolenia jest Stowarzyszenie „Best Warsaw”, a oficjalnym partnerem tego wydarzenia jest Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

ZOBACZ TEŻ: Blog szkolenia „BeMANAGER”
.

Strona internetowa Stowarzyszenia „Best Warsaw”.

fot. sxc.hu.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 17.03.2014
plusfontminusfontreloadfont