Print Friendly, PDF & Email

O inteligentnych systemach technologicznych podczas warsztatów Pioneers Into Practice 2012 w EIT+

Piątek był ostatnim dniem warsztatów dla uczestników międzynarodowego programu praktyk Pioneers Into Practice 2012, zorganizowanych w Kampusie Pracze EIT+. Piątkowe zajęcia poświęcone były szeroko definiowanej tematyce inteligetnych systemów technologicznych.

Coraz większą popularnością na świecie cieszą się systemy potrafiące „uczyć się” w oparciu o otrzymywane dane. To np. sieci zarządzania komunikacją w mieście, potrafiące sterować sygnalizacją świetlną w oparciu o stale zbierane dane o natężeniu ruchu aut. Systemy te potrafią też np. zarządzać urządzeniami elektrycznymi w bloku, np. regulując – także pod nieobecność lokatorów – temperaturę w pomieszczeniu, oszczędzając w ten sposób energię.

O przyszłości tego typu narzędzi i metodach ich wdrażania w skali miast oraz regionów debatowali w piątek uczestnicy programu Pioneers Into Practice 2012 (PiP), a dyskusje moderowała Anna Wieczorek, naukowiec z dwóch uczelni w Holandii: VU Universiteit Amsterdam i Utrecht University.

Zajęcia poświęcone były też programowi Festiwalu Innowacji, który odbędzie się w październiku br. w Bolonii we Włoszech. Stażyści PiP zaprezentują efekty swoich – prowadzonych w ramach programu – badań i prac koncepcyjnych.

ZOBACZ TEŻ: Pionierzy w Kampusie Pracze

Program Pioneers Into Practice (PiP) realizuje kilka europejskich regionów: Dolny Śląsk (Polska), Valencia (Hiszpania), Hesja (Niemcy), Środkowe Węgry, West Midlans (Wielka Brytania) i Emilia Romania (Włochy). w Polsce regionalnym koordynatorem tej inicjatywy jest Departament Klimatu i Energii EIT+. Staże i warsztaty organizowane w ramach PiP mają wyłonić międzynarodową grupę Pionierów, czyli działaczy społecznych czy ekspertów promujących zrównoważony model rozwoju ekonomicznego.

Drugi dzień warsztatów Pioneers Into Practice 2012 w EIT+ – galeria zdjęć


Zdjęcia znajdą też Państwo w fanpage’u Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ na Facebooku.


Wrocławskie Centrum Badań na Facebooku

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 07.04.2014
plusfontminusfontreloadfont