Print Friendly, PDF & Email

O Kampusie Pracze na portalu wroclaw.pl

– Kampus Pracze EIT+ pięknieje – taki tytuł nosi artykuł o naszej siedzibie i laboratoriach, które budujemy opublikowany na łamach oficjalnego portalu Wrocławia www.wroclaw.pl.

Poniżej prezentujemy fragment tekstu. Cały artykuł znajdą Państwo pod tym linkiem. Zapraszamy do lektury!

***

Na Praczach Odrzańskich zaczyna coraz szybciej bić serce wrocławskiej innowacyjności. Wszystko za sprawą projektu „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB)”, który realizuje Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Prace budowlane prowadzone w rejonie Pracz to jedna z najważniejszych polskich inwestycji w sektorze badań i rozwoju. Budynki, które powstały 100 lat temu, staną się miejscem odkryć naukowych godnych XXI w. Kampus Pracze EIT+ będzie centralnym punktem wrocławskiej innowacyjności i komercjalizacji wiedzy. Na naukowców czekać będzie tu prawie 30 tys. m2 powierzchni laboratoryjnej. Nowoczesna aparatura pozwoli im prowadzić prace badawcze w takich dziedzinach, jak biotechnologia, medycyna, nanotechnologia, technologie materiałowe i telekomunikacja.

Od ponad roku na Praczach Odrzańskich trwają szeroko zakrojone prace budowlane. Ich efekt widać, gdy tylko wejdziemy na teren Kampusu. Wzrok przyciągają przede wszystkim charakterystyczna wieża zegarowa i komin, które są już jego wizytówką. Gdy wejdziemy dalej, od razu zobaczymy, że w siedzibie EIT+ dzieje się jeszcze więcej, a prace budowlane są prowadzone z rozmachem.

Cały tekst na Wroclaw.pl [ZOBACZ]

Kampus Pracze EIT+ pięknieje – galeria zdjęć

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 06.03.2014
plusfontminusfontreloadfont