Print Friendly, PDF & Email

O klimacie, innowacjach i udanym biznesie – Festiwal Innowacji Climate-KIC 2013 we Wrocławiu


Już za kilka tygodni Wrocław stanie się europejskim miejscem spotkań poświęconych tematyce zmian klimatycznych. W dniach 21-23 października br. Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia będzie gościć członków i partnerów stowarzyszenia Climate-KIC, jednej z najważniejszych organizacji zajmujących się takimi zagadnieniami jak zrównoważony rozwój, gospodarka odpadami, energooszczędne budownictwo czy transport niskoemisyjny.

Wrocław przyciągnął badaczy, naukowców, przedsiębiorców i przedstawicieli władz z całej Europy udaną współpracą z Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Dzięki tej jednostce, Climate-KIC już od czterech lat działa na Dolnym Śląsku i realizuje tu swoje programy wspierając edukację i innowacyjnych przedsiębiorców. W trakcie Festiwialu Polacy zaprezentują swoje najlepsze projekty, jak symulacyjna gra planszowa „Władcy Doliny”, która pomaga szkolić kadry i uczyć współpracy w dziedzinie kontroli zmian klimatycznych.

Jak mówi o stowarzyszeniu Climate-KIC jego prezes, prof. Mary A. Ritter:

– Tworzymy międzynarodową sieć najlepszych firm, instytucji akademickich i jednostek sektora publicznego. Dzięki współpracy przekształcamy pomysły z obszaru zmian klimatycznych w sukces komercyjny.” Festiwal to okazja, aby podpatrzeć jak dzieje się to w innych krajach i opowiedzieć o naszych osiągnięciach.

Więcej informacji o Festiwalu Innowacji znajdą Państwo na stronie internetowej www.climate-kic.org/events/innovation-festival-2013.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 12.10.2013
plusfontminusfontreloadfont