Print Friendly, PDF & Email

O nowoczesnym gospodarowaniu odpadami podczas warsztatów Industrial Symbiosis w EIT+

Jak gospodarować odpadami, wykorzystując przy tym innowacyjne technologie i nawiązując współpracę ze światem biznesu oraz nauki? Tej tematyce poświęcone były warsztaty w ramach międzynarodowego projektu Industrial Symbiosis, zorganizowane w czwartek (10 stycznia br.) przez Departament Klimatu i Energii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w Kampusie Pracze we Wrocławiu.

W zajęciach wzięło udział prawie 30 uczestników, na co dzień zaangażowanych zarówno w projekty naukowe, jak i w działalność strice biznesową, związaną m.in. z tematyką innowacyjnych technologii służących środowisku naturalnemu. W Kampusie Pracze gościliśmy naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej, a także ekspertów  z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu. O tym, jak kreować współpracę przy gospodarowaniu odpadami, rozmawiali też przedstawiciele takich firm, jak Zetkama, TCC, Way2Success oraz Esperotia Energy Investments S.A.

– Warsztaty projektu Industrial Symbiosis to bardzo dobra inicjatywa. Dzięki nim poznałam dobre praktyki dotyczące gospodarowania odpadami. Jestem przekonana, że koniecznie trzeba w tym zakresie edukować i budować świadomość zarówno firm, jak i mieszkanców naszego regionu – ocenia Agata Słodkiewicz z firmy Way2Success, jedna z uczestniczek czwartkowych zajęć w siedzibie EIT+.

Kolejne warsztaty dotyczące tematyki gospodarowania odpadami w ramach projektu Industrial Symbiosis zaplanowano na kwiecień br. Informacje o tym wydarzeniu znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

Zdjęcia z warsztatów projektu Industrial Symbiosis w EIT+:


EIT_Wroclaw's Warsztaty Industrial Symbiosis album on Photobucket

***

O projekcie Industrial Symbiosis
Dolnośląski program Industrial Symbiosis (IS) jest nowym projektem, którego celem jest lepsza gospodarka materiałami odpadowymi. Program ten jest zarządzany przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz International Synergies Limited  a finansowany przez Klimatyczny-KIC.

Program stara się być narzędziem do zwiększenia innowacyjności oraz wydajności zasobów w ramach przemysłu w regionie dolnośląskim. IS pomaga osiągać zyski środowiskowe i społeczne, jak również stwarza nowe możliwości biznesowe dla wszystkich przedsiębiorstw. Program ten jest wdrażany po raz pierwszy w Polsce właśnie na Dolnym Śląsku.

Podobne projekty pojawiały się w innych krajach, np. NISP w Anglii przyniósł tysiącom firm znaczące korzyści finansowe i ekologiczne, a także nowe innowacyjne możliwości biznesowe.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 16.01.2015
plusfontminusfontreloadfont