Print Friendly, PDF & Email

O spółce BOSSG & EIT+ Technologies na łamach portalu Telix.pl

Na łamach portalu Telix.pl ukazał się artykuł o spółce BOSSG & EIT+ Technologies. To jedna z firm powołanych przez nas w ramach projektu Akcelerator EIT+.

Badacze spółki pracują nad unikalną technologią chemicznego niszczenia magnetycznych nośników danych, np. dysków twardych o nazwie LiquiDATA. Opowiada o niej Janusz Iwaniec, prezes BOSSG & EIT+ Technologies.

– Technologia LiquiDATA nie tylko daje pełną gwarancję usunięcia danych, ale co jest równie ważne, rozwiązuje także problem utylizacji sprzętu elektronicznego. W ramach usługi talerze dysków zmieniają się w neutralną dla środowiska, pozbawioną właściwości magnetycznych ciecz.

W marcu br. o naszej spółce BOSSG & EIT+ Technologies pisał też portal Onet.pl. Zdaniem dziennikarzy serwisu, firma ta i opracowywana przez nią technologia może stać się hitem technologicznym na skalę światową.

Przypomnijmy, że firma BOSSG & EIT+ Technologies Sp. z o.o. to jedna ze spółek, która powstała w ramach realizowanego przez nas projektu Akcelerator EIT+. Umowę spółki podpisaliśmy w grudniu 2011 r.. BOSSG & EIT+ Technologies Sp. z o.o. to szóste powołane w ramach projektu przedsiębiorstwo.

Listę wszystkich podjętych przez nas w Akceleratorze EIT+ inwestycji znajdą Państwo tutaj.

Źródło: telix.pl.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 30.04.2014
plusfontminusfontreloadfont