Print Friendly, PDF & Email

O "zielonych" zamówieniach publicznych EIT+ na łamach magazynu "Przetargi publiczne"

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ jako jedna z niewielu jeszcze instytucji w Polsce dba o środowisko naturalne, kupując towary spełniające kryteria ekologiczne. Jak przeprowadzić tzw. zielone zamówienie publiczne? O tym piszą w magazynie „Przetargi Publiczne” nasze specjalistki, Dominika Frączek (kierownik działu zakupów, na zdjęciu z lewej) i Marta Borkiewicz-Jaroszewska (specjalistka ds. zamówień publicznych).

W 2012 r. Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zamówiło ekologiczne meble do dwóch instytucji, które działają pod skrzydłami spółki. Takie wyposażenie trafiło do naszego Biobanku oraz do Ogrodów Doświadczeń. Humanitarium. Jednym z wymogów stawianych kontrahentom w przetargu było potwierdzenie, że meble zostały wyprodukowane z legalnego drewna. Taki zapis wprowadzono do specyfikacji przetargowej w oparciu o nowe przepisy Unii Europejskiej. W ten sposób, EIT+ jako jedna z pierwszych instytucji publicznych w Polsce kupiło sprzęt biurowy wyprodukowany w zgodzie z europejskimi normami chroniącymi środowisko naturalne.

„Zielony” zakup przeprowadziły nasze specjalistki ds. zamówień publicznych: kierująca działem zamówień Dominika Frączek i specjalistka Marta Borkiewicz-Jaroszewska. Ich pomysł spotkał się z uznaniem ekspertów. W grudniu ub.r. nasze specjalistki opowiadały o zielonych zamówieniach publicznych podczas branżowej konferencji w Warszawie. Teraz o zaletach „zielonych” zamówień publicznych mogą Państwo przeczytać na łamach magazynu „Przetargi publiczne”.

Tekst publikujemy w całości dzięki uprzejmości redakcji. Aby otworzyć dokument, należy kliknąć „Expand”.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 01.01.2015
plusfontminusfontreloadfont