Print Friendly, PDF & Email

Spotkanie partnerów Climate-KIC w Kampusie Pracze

Co kryje się za nazwami programów Pioneers into Practice czy Industrial Symbiosis? Jak działa Climate- KIC? Do kogo skierowany jest projekt Venture Support? Odpowiedzi na te pytania przyniosło spotkanie partnerów Climate-KIC,  które odbyło  się 2 października br. z inicjatywy Departamentu Klimatu i Energii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Kampus Pracze zamienił się w miejsce obrad partnerów stowarzyszenia Climate-KIC 2października br. W spotkaniu wzięło udział podnad trzydzieści osób z trzynastu współpracujących z nami organizacji. Gościliśmy przedstawicieli m.in. z wrocławskich uczelni wyższych, Urzędu Miejskiego Wrocławia, Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, klastra drzewnego Side- Cluster i firmy Porta Capena.

Pierwsza część spotkania była poświęcona prezentacji projektów i programów, którymi na co dzień zajmuje się Departament Klimatu i Energii EIT+.  Dalszą część spotkania stanowiły warsztaty. Poprosiliśmy zaproszonych gości, by odnaleźli dla siebie przestrzeń w Climte-KIC i określili pola, na których działają ich organizacje. Wśród wielu możliwości z zakresu edukacji, biznesu i nauki pojawiły się takie tematy jak zrównoważony rozwój miast, inżynieria wodno-lądowa, monitoring gazów cieplarnianych, transformacja budownictwa. Wspólne obszary współpracy okazały się dla naszych gości okazją do rozmowy, wymiany doświadczeń i budowania sieci kontaktów, które w przyszłości mogą zaowocować ciekawymi wspólnymi projektami.

fot. Przemysław Poloczek.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 19.02.2015
plusfontminusfontreloadfont